26 stycznia 202218:00TAURON 1.Liga2021/2221

Drużyna1234WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa252515253Wygrana
SMS PZPS Spała202325141Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał w meczu 21 kolejki Tauron 1.Ligi SMS PZPS Spałę 3-1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący błękitno-granatowych Kamil Długosz.

Pierwszą partię spotkania od mocnych zagrywek rozpoczął Jakub Olszewski 2:0. Chwilę później równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedział Łukasz Usowicz 2:2. W dalszej części obie drużyny grały punkt za punkt 11:11 i 18:18. Dopiero w końcowej fazie premierowej odsłony meczu kilka punktów przewagi wypracowali gospodarze 20:17. Ręki w kontrataku nie zwalniał Tomasz Kryński. Z kolei siatkarze SMS PZPS zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Kamila Długosza. W ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Kajetan Kubicki 20:25.

W drugim secie do stanu 5:5 gra była dość równa. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Piotra Gruszki. Przyjezdni zaczęli mieć problemy ze skutecznością ataku w pierwszym tempie 6:9. Drużynie ze Spały nie można było odmówić waleczności 9:10. W połowie tej partii siatkarze Norwida powiększyli swoją przewagę 15:10. Spalska młodzież nie była w stanie zatrzymać Kryńskiego. Dopiero, kiedy w polu serwisowym po stronie SMS PZPS pojawił się Jakub Majchrzak, goście zmniejszyli dystans do oczka 15:16. Do końca toczyła się dość równa gra. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Częstochowy 23:25.

Podopieczni Michała Bąkiewicza nie zamierzali skadać broni w tym środowym meczu. W kolejnej części pojedynku dość szybko narzucili rywalom swój rytm gry 5:2 i 11:6. Gospodarze w tym fragmencie gry nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. W ataku dobrze spisywał się Kacper Ratajewski 18:11. Zespół ze Spały do końca utrzymał odpowiednią koncentrację, zwyciężając pewnie 25:15. Wygraną pewnym atakiem z lewego skrzydła przypieczętował Olszewski.

Exact Systems Norwid bardzo szybko wyciągnął wnioski z porażki. W czwartej odsłonie to gospodarze narzucili przyjezdnym swoje tempo gry 5:1. W ataku dobrze spisywał się Długosz oraz Kryński. Z kolei za dobrą grę blokiem należało pochwalić Jarosława Muchę 12:6. Częstochowianie do końca dyktowali warunki gry, wygrywając tego seta do 14 i cały mecz 3:1. Zwycięstwo asem serwisowym przypieczętował Długosz.

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3-1 (25-20, 25-23, 15-25, 25-14)

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska