30 października 202217:00TAURON 1.Liga2022/237

Drużyna12345WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa23252225163Wygrana
Olimpia Sulęcin25172515142Przegrana

Podsumowanie

Exact-Systems Norwid Częstochowa pokonał Olimpię Sulęcin 3:2 (23:25, 25:17, 22:25, 25:15, 16:14) w meczu kończącym siódmą kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Mateusza Borkowskiego. Mecz z Olimpią był debiutem trenerskim Leszka Hudziaka, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Gruszkę.

Pierwszy set był od początku do końca wyrównany. W połowie częstochowianie prowadzili 15:13 i 16:15. Cztery punkty dla gospodarzy zdobył Rafał Sobański. W drugiej części żadnej ze stron nie udało się przechylić wyraźnie szali zwycięstwa na swoją stronę. Exact-System Norwid miał przewagę 20:19. Ostatecznie goście wygrali 25:23.

W drugiej partii wyraźnie wygrali częstochowianie. W pierwszej części prowadzili jeszcze minimalnie, ale w dalszych fragmentach gry mieli już wyraźną przewagę 23:17. Po dwóch setach po osiem punktów zdobyli dla gospodarzy Tomasz Kryński, Damian Kogut i Rafał Sobański. Mieli oni też po swojej stronie osiem bloków i pięć asów.

Set trzeci był obustronną huśtawką nastrojów. Goście objęli prowadzenie 3:1. Częstochowianie szybko wyrównali (5;5), a następnie przejęli inicjatywę – 8:6, 14:9. W drugiej części seta do głosu doszli siatkarze Olimpii, którzy zasłużenie wygrali. W czwartym secie oglądaliśmy jednostronną grę z szybkim zwycięstwem Exactu-Systems Norwid. Dla odmiany tie-break był walką od początku do końca. Minimalnie lepsi okazali się częstochowianie. W sumie oba zespoły zdobyły 25 punktów blokiem (14-11). Goście zepsuli 23 zagrywki i mieli tylko dwa asy.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano atakującego błękitno-granatowych Mateusza Borkowskiego.

▶ Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3-2 (23-25, 25-17, 22-25, 25-15, 16-14)

info własne/tauron1.liga.pl

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska