14 maja 202314:45TAURON 1.Liga2022/23Play Off - Finał - Mecz 2

Drużyna1234WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa251425293Wygrana
MKS Będzin182519271Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał MKS Będzin 3:1 (25:18, 14:25, 25:19, 29:27) w drugim meczu finału play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Rafał Sobański. W serii do trzech zwycięstw jest remis 1-1.

Podopieczni trenera Leszka Hudziaka rzecz jasna nie chcieli postawić się w trudnej sytuacji i przegrywać 0-2. Dlatego też od pierwszych piłek starali się narzucić swoje warunki gry i to się im jak najbardziej udało. Byli zespołem wyraźnie lepszym, tak lepszym jak będzinianie w pierwszym meczu. Prowadzili m.in. 12:9, 18:12 oraz 22:15. Trudna zagrywka utrudniała MKS-owi grę. W asach częstochowianie byli lepsi 3-0. Rafał Sobański zdobył dziewięć punktów.

Będzinianie odpowiedzieli gospodarzom w sposób bolesny. Co prawda Exact Systems Norwid prowadził 8:5 i następnie stracił w serii pięć punktów. Trener Leszek Hudziak poprosił o czas, ale przerwa nie zmieniła obrazu gry. W połowie partii MKS podwoił przewagę i dyktował warunki rywalizacji. Wprowadzane zmiany, podobnie jak drugi czas, nie przyniosły efektu. Częstochowianie grali słabo. Nie potrafili zaserwować ani jednego asa. Nie potrafili utrzymać jakości gry z pierwszego seta.

W połowie trzeciego seta Exact Systems Norwid był lepszy 15:9, a w grze obu zespołów oglądaliśmy kolejny zwrot o 180 stopni. MKS walczył i ze stanu 17:12 zmniejszył straty do dwóch punktów. Jednak gospodarze na więcej nie pozwolili. Mieli m.in. przewagę w ataku. Rafał Sobański utrzymywał dobry poziom i dzielnie sekundował mu Damian Kogut.

Rafał Sobański zasłużenie odebrał statuetkę dla MVP, a jego zespół zasłużenie wygrał choć w czwartej partii walka była długa. Gospodarze prowadzili m.in. 16:11, 22:19 oraz 24:22. MKS odrobił straty, ale nie doprowadził do tie breaka. Walka w finale nabiera rumieńców choć po pierwszym spotkaniu wydawało, że będzie inaczej.

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska