9 lutego 202318:00TAURON 1.Liga2022/2321

Drużyna123WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa2525253Wygrana
Mickiewicz Kluczbork2114210Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał Mickiewicza Kluczbork 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) w meczu na szczycie Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano kapitana błękitno-granatowych Rafała Sobańskiego. Częstochowski zespół umocnił się na prowadzeniu w pierwszoligowych rozgrywkach.

Zawodnicy obu zespołów doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego meczu. Lepiej zaczęli goście, prowadząc 1:3 oraz 3:6. Byli skuteczniejsi. Częstochowianie szybko wyrównali. Losy partii rozstrzygnęły się w drugiej części. Gospodarze prowadzili 19:16. Mickiewicz wyrównał. Następnie było  21:19 oraz 23:20 i Exact Systems Norwid pewnie doprowadził do zwycięstwa. Set był wyrównany z mocnym wskazaniem w końcówce na podopiecznych Leszka Hudziaka.

W drugim secie gospodarze mieli miażdżącą przewagę w każdym elemencie. Na początku objęli prowadzenie 9:3. Przyjęcie gości zostało wręcz rozbite. Exact Systems Norwid do końca utrzymywał wysoką jakość gry, stąd przewaga na końcu wynosiła ponad dziesięć punktów. Liderem był Rafał Sobański, który w dwóch setach zapisał po swojej stronie 13 punktów.

W połowie partii po długiej wymianie goście zremisowali na 13:13. Później wychodzili jeszcze na minimalne prowadzenia, ale nie dali rady częstochowianom, którzy byli po prostu lepsi i mieli w swoich szeregach Rafała Sobańskiego. W końcówce Exact Systems Norwid prowadził 24:19 i spokojnie czekał na ostatni punkt, który rywale dali zepsutą zagrywką.

Exact Sytems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork
3-0 (25-21, 25-14, 25-21)

info własna/tauron1.liga.pl

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska