16 lutego 202218:00TAURON 1.Liga2021/2223

Drużyna12345WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa17252225153Wygrana
Chemeko-System Gwardia Wrocław25232522102Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:22, 15:10) w meczu 23. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Daniel Popiela. To udany rewanż częstochowian bowiem pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną Gwardzistów 3:0.

W środowe popołudnie po przeciwnych stronach siatki stanęli częstochowianie i wrocławianie. Przed pierwszym gwizdkiem należało spodziewać się zaciętej walki. Gospodarze robią, co w ich mocy, aby znaleźć w najlepszej ósemce, a goście z kolei walczą o możliwie najwyższą lokatę przed rozpoczęciem decydującej części sezonu.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Daniel Popiela 1:0. Chwilę później na prowadzenie wysunęli się wrocławianie 4:2. Dobrze serwował Tim Grozer oraz Bartłomiej Zawalski. Ręki w ataku nie zwalniał Mateusz Frąc 7:3. W dalszej części przyjezdni utrzymywali równy poziom gry. Cenne oczka zdobywał Janusz Górski 11:6. Częstochowianie nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie rywali 10:17. Do tego nie wystrzegali się prostych błędów. Gwardia do końca utrzymała równy poziom i zwyciężyła do 19. Ostatni punkt pewnym atakiem zdobył Frąc.

Drużyna z Wrocławia poszła za ciosem i dobrze zaczęła drugiego seta 6:2. Gospodarze nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Tomasz Kryński 7:7. Od tego momentu do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko 16:16. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Norwida 25:23. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Popiela.

Podopieczni Piotra Gruszki podbudowani wygraną, kolejnego seta zaczęli z wysokiego „c”. Serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Łukasz Usowicz 6:2. Gwardię do walki próbował poderwać Arkadiusz Olczyk 6:7. Dalsza część miała zmienny przebieg. Raz na prowadzenie wysuwali się częstochowianie 18:15, a chwilę później siatkarze z Dolnego Śląska 22:20. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Rainera Vassiljeva 25:22. Ostatni dwudziesty piąty punkt dla swojego zespołu zdobył marco Ferreira.

Gospodarze nie mieli zamiaru się poddać w tym środowym meczu. W kolejnym secie dość szybko częstochowianie wypracowali kilka oczek przewagi 6:3. Gwardziści jednak dość szybko doprowadzili do remisu 8:8. Do końca tej partii toczyła się dość równa gra. Tym razem w końcówce więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Exact Systems Norwid 25:22. Ostatni punkt zdobył Krzysztof Gibek.

Tie-break rozpoczął się od równej walki. Chwilę przed zamianą stron częstochowianom udało się odskoczyć na dwa oczka. Pewnie atakował Popiela. 8:6 Po wznowieniu gry wrocławianie zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Gibka 8:12. Siatkarze norwida do końca już kontrolowali grę. W ostatniej akcju meczu Olczyk popełnił błąd w polu serwisowym 10:15.

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska