7 maja 202320:30TAURON 1.Liga2022/23Play Off - Runda II - Mecz 3

Drużyna123WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa2625253Wygrana
Chemeko-System Gwardia Wrocław2415170Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał Chemeko-System Gwardię Wrocław 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) w trzecim meczu półfinału play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Rafał Sobański. W serii do trzech zwycięstw Exact System Norwid wygrał 2-1 i zagra w wielkim finale z MKSem Będzin.

Gospodarze prowadzili m.in. 19:14 i ostatecznie wygrali. Powinni jednak zwyciężyć pewniej. Od stanu 9:9 podopieczni trenera Leszka Hudziaka przejęli inicjatywę. Mieli przewagę 13:9 i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Jednak w pewnym momencie na zagrywce pojawił się Gryc i to wrocławianie zaczęli odwracać losy seta. Wyrównali na 23:23, ale gospodarze rzutem na taśmę wygrali. Po pięć punktów dla nich zdobyli Damian Kogut i Rafał Sobański.

Drugą partię częstochowianie wygrali w sposób nie podlegający dyskusji. Byli wyraźnie lepsi. Na początku partii było 6:3, a przewaga gospodarzy szybko wzrosła do 14:9. Siatkarze Exactu Systems Norwida spokojnie powiększali przewagę i do awansu do finału brakowało im już tylko jednego seta.

Po drugim i trzecim secie można się tylko zastanawiać jak to się stało, że częstochowski zespół odbył tak długą drogę w półfinale. Najpierw przegrał u siebie, a następnie po tie-breaku wygrał we Wrocławiu. Oba wspomniane sety w Częstochowie przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy byli pod każdym względem lepsi.

tauron1.liga.pl

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska