30 kwietnia 202320:30TAURON 1.Liga2022/23Play Off - Runda II - Mecz 1

Drużyna123WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa2225210Przegrana
Chemeko-System Gwardia Wrocław2527253Wygrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z  Chemeko-System Gwardią Wrocław 0:3 (22:25, 25:27, 21:25) w pierwszym półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Łukasz Lubaczewski. Drugie spotkanie zostało zaplanowane na 4 maja.

Goście zgodnie z zapowiedzią Kamila Maruszczyka od pierwszych piłek walczyli. Początkowo nie przynosiło to efektów. Częstochowianie prowadzili m.in. 7:4, ale gra ich rywali coraz bardziej zaskakiwała i wyrównali oni na 8:8. Potem oglądaliśmy długi okres wyrównanej gry przy minimalnej przewadze Exactu Systems Norwida – 12:11, 18:16. Podopieczni trenera Dawida Murka odrobili małe straty (21:21) i w końcówce pozwolili gospodarzom na zdobycie tylko jednego punktu.

Drugi set miał podobny przebieg przy wyrównanej grze. Na tablicy wyników często widzieliśmy remis – 7:7, 13:13. W końcówce Chemeko-System Gwardia uzyskała przewagę 22:24, ale częstochowianie wyrównali, żeby ostatecznie przegrać w grze na przewagi.

Trzeci set goście zaczęli z mocnego uderzenia, obejmując prowadzenie 1:7. Zanosiło się na prawdziwy pogrom częstochowian tym bardziej, że zespół gości nie zwalniał tempa i wygrywał już 18:12. Jednak gospodarze trochę zmniejszyli straty. Wynik 17:20 jeszcze stwarzał nadzieje na odwrócenie losów pierwszego meczu, ale finisz gości był skuteczny. Oba zespoły popełnili 25 błędów na zagrywce.

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska