16 października 202117:00TAURON 1.Liga2021/225

Drużyna123WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa1813210Przegrana
BBTS Bielsko-Biała2525253Wygrana

Podsumowanie

Zaledwie trzech setów potrzebowała drużyna BBTSu Bielsko-Biała, by wygrać mecz 5 kolejki Tauron 1.Ligi z Exact Systems Norwid Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano rozgrywającego Jarosława Maciończyka.

Pierwszą partię spotkania od asa serwisowego rozpoczął Łukasz Łapszyński 1:0. Chwilę później bielszczanie odpowiedzieli równie dobrą zagrywką, m.in. Jarosław Macionczyk 5:1. Gospodarze mieli spore trudności, aby ustabilizować swoje przyjęcie. Z kolei po stronie BBTS-u ręki w ataku nie zwalniał Paweł Gryc 8:4. Norwid przetrzymał ten trudniejszy moment i za sprawą dobrych ataków Tomasza Kryńskiego zmniejszył dystans do dwóch oczek 9:11. Do połowy seta przyjezdni utrzymywali swoją dwupunktową przewagę. Następnie seria zagrywek Adriana Hunka pozwoliła im zbudować bezpieczną przewagę 19:15, którą utrzymali do końca. Wygraną pewnym atakiem ze środka przypieczętował Wojciech Siek 25:18.

W drugim secie równa gra toczyła się do stanu 4:4. Kiedy w polu serwisowym gości pojawił się Pietruczuk, ci odskoczyli na kilka oczek 8:5. W dalszej części podopieczni Harry’ego Brokkinga dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na zatrzymanie rozpędzonych przeciwników. Na zagrywce równych sobie nie miał Siek 18:10, a w bloku Hunek 22:11. Tę część spotkania zakończyła punktowa zagrywka Pietruczuka 25:13.

Trzecia odsłona sobotniego meczu lepiej zaczęła się dla bielszczan 7:4. W bloku dobrze spisywał się Hunek oraz Gryc 9:6. Podopieczni Piotra Gruszki starali się nawiązać równorzędną walkę. Punktował Kamil Długosz oraz Mateusz Zawalski 10:11. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Gryc, przyjezdni odskoczyli na kilka oczek 16:11. Norwid poderwał się jeszcze do walki w końcowej fazie tego seta. Dobrą zagrywką popisał się Kacper Wnuk 21:23. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do BBTS Bielsko-Biała 25:21.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BBTS Bielsko-Biała 0-3 (18-25, 13-25, 21-25)

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska