Częstochowski Norwid zainaugurował okres przygotowawczy do sezonu 2022/23.

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa wczorajszym treningiem w hali przy Jasnogórskiej 8 zainaugurowała dwumiesięczny okres przygotowań do sezonu 2022/23 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. 

18-ego lipca zespół prowadzony przez trenera Piotra Gruszkę po wakacyjnej przerwie powrócił do treningów. Pierwsze zajęcia w hali przy Jasnogórskiej 8 poprzedziły szczegółowe badania lekarskie w Centrum Medycznym „Klara” oraz jednostka treningowa w siłowni Calypso. 

Błękitno-granatowi niemal w komplecie zjawili się na pierwszych zajęciach. W Częstochowie, zabrakło jedynie środkowego Beau Grahama oraz rozgrywającego Damiana Bilińskiego. Pierwszy wraz z kadrą narodową Australii przygotowuję się do turnieju barażowego FIVB Challenger Cup, który wyłoni ostatni zespół przyszłorocznej Ligi Narodów. Gracz z Antypodów dołączy do Norwida 17-ego sierpnia. Z kolei Damian Biliński przebywa na zgrupowaniu kadry juniorów.

Przez pierwszy tydzień siatkarze spod Jasnej Góry formę budować będą korzystając z własnych obiektów sportowych oraz miejskiego stadionu lekkoatletycznego. Następnie wyjadą na tygodniowy obóz do Szczyrku.

Marek Osuchowski

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.