Olczyk i Szewiński w pierwszym zespole Norwida.

Zarówno Bartosz Olczyk występujący na pozycji libero, jak i środkowy bloku Adam Szewiński w dalszym ciągu będą częścią pierwszego zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa w sezonie 2022/23 w rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

Obaj siatkarze z powodzeniem wprowadzili się w poprzednim sezonie do zespołu seniorów, czym zyskali kredyt zaufania trenera Piotra Gruszki, który postanowił pozostawić Bartosza i Adama w kadrze nowo budowanego zespołu.

Cieszę się, że nasi wychowankowie mogą być częścią pierwszej drużyny. To pokazuje, że młodzież, która trafia do Norwida jest dobrze szkolona. W poprzednim sezonie zarówno Olczyk, jak i Szewiński dużo wnieśli do zespołu i mam nadzieję, że dalej będą się rozwijać, tak by w przyszłości stali się ważnymi punktami Norwida – powiedział szkoleniowiec błękitno-granatowych Piotr Gruszka.

Bartosz Olczyk w swoim debiutancki sezonie w Tauron 1.Lidze zdobył nawet statuetkę MVP meczu. Dokonał tego w wygranym 3-2 spotkaniu rundy zasadniczej z KPSem Siedlce.

Bardzo się cieszę na nadchodzący rok. Będzie to mój pierwszy pełnowymiarowy sezon na boiskach pierwszoligowych, a także seniorskiej siatkówki dlatego z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie tych rozgrywek. Wiem, że będę mógł wiele wyciągnąć z grania w profesjonalnej drużynie i cały czas polepszać swoje umiejętności – powiedział Bartosz Olczyk po podpisaniu kontraktu.

W podobnym tonie wypowiadał się również drugi z utalentowanych siatkarzy Norwida młodego pokolenia Adam Szewiński – Cieszę się, że będę mógł kolejny sezon reprezentować barwy Norwida. Jest to dla mnie duża szansa dlatego dam z siebie wszystko i postaram się nikogo nie zawieźć. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu i meczowej atmosfery – zakończył środkowy błękitno-granatowych.

Aktualna kadra zespołu:

Atakujący: Tomasz Kryński, Mateusz Borkowski
Przyjmujący: Krzysztof Gibek, Artur Sługocki, Damian Kogut, Rafał Sobański
Środkowi: Daniel Popiela, Bartosz Schmidt, Adam Szewiński,
Rozgrywający: Damian Biliński, Tomasz Kowalski
Libero: Sho Takahashi, Bartosz Olczyk
 

Marek Osuchowski

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.