Rafał Sobański dołącza do błękitno-granatowych!

Rafał Sobański dołącza do zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa i tym samym uzupełnia stawkę czterech przyjmujących w kadrze prowadzonej przez trenera Piotra Gruszkę na sezon 2022/23 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. 

– Witam wszystkich sympatyków i kibiców Exact System Norwid. Bardzo się cieszę, że kolejny sezon będę miał przyjemność spędzić w Częstochowie, gdzie podpisałem roczny kontrakt. Od samego początku rozmów kontraktowych mogłem odczuć, że będę potrzebny w nowo budowanej drużynie, a cele zespołu są wysokie i ambitne – powiedział Rafał Sobański.

31-letni przyjmujący miniony sezon spędził w zespole Gwardii Wrocław, gdzie rozegrał 27 spotkań, zdobywając łącznie 166 punktów (134 w ataku, 14 w bloku oraz 18 bezpośrednio w polu serwisowym).

– Ważnym aspektem, który przyczynił się do tego, iż zdecydowałem się podpisać kontrakt w Norwidzie była z pewnością osoba trenera Piotra Gruszki. Miałem już przyjemność pracować z trenerem przez trzy lata w Katowicach i wspominam ten okres bardzo pozytywnie. Wiem, że trener ma duże oczekiwania i wymagania, a ja jestem zawodnikiem, który lubi ciężko pracować. Pozdrawiam wszystkich i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu – zakończył 31 letni przyjmujący.

Wcześniej Rafał Sobański reprezentował m.in. Lotos Trefl Gdańsk, GKS Katowice, czy MKS Będzin.

Aktualna kadra zespołu:

Atakujący: Tomasz Kryński,
Przyjmujący: Krzysztof Gibek, Artur Sługocki, Damian Kogut, Rafał Sobański
Środkowi: Daniel Popiela, Bartosz Schmidt,
Rozgrywający: Damian Biliński, Tomasz Kowalski
Libero: Sho Takahashi,

Marek Osuchowski

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.