Sho Takahashi nowym libero Norwida!

Sho Takahashi zdecydował się podpisać kontrakt z Klubem Sportowym Exact Systems Norwid Częstochowa i w sezonie 2022/23 będzie reprezentował błękitno-granatowe barwy w pierwszoligowych rozgrywkach! Japoński siatkarz występuje na pozycji libero.

Jestem zaszczycony, że będę mógł występować w zespole z Częstochowy i nie mogę się doczekać gry w przyszłym sezonie.  Lubię polską kulturę i Polaków. Mam nadzieję, że niebawem zobaczę się również z naszymi kibicami na pierwszym meczu. Jestem podekscytowany, że będę mógł reprezentować Exact Systems Norwid Częstochowa – powiedział Sho Takahashi po podpisaniu kontraktu.

Zawodnik pochodzący z kraju kwitnącej wiśni w latach 2014-2019 reprezentował barwy japońskiego klubu Saitama Azaela, skąd przeniósł się do Polski. W sezonie 2019/20 występował w LUK Politechnice Lublin jednak z powodu pandemii koronawirusa przedwcześnie powrócił do Japonii. W niedawno zakończonych rozgrywkach Sho Takahashi grał dla fińskiego Team Lakkappa.

Chcę grać w lidze na wysokim poziomie, a to gwarantuje mi gra w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Kilka lat temu występowałem w Lublinie, ale wówczas sezon został storpedowany przez koronawirusa. Miałem uczucie ogromnego niedosytu, więc gdy nadarzyła się okazja gry w Norwidzie, nie zastanawiałem się długo. Jestem wdzięczny klubowi za danie mi takiej możliwości – zakończył sympatyczny Japończyk.

Aktualna kadra zespołu:

Atakujący: Tomasz Kryński,
Przyjmujący: Krzysztof Gibek, Artur Sługocki,
Środkowi: Daniel Popiela, 
Rozgrywający: Damian Biliński, Tomasz Kowalski
Libero: Sho Takahashi,
 

Marek Osuchowski

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.