W sobotę powalczymy z KPSem Siedlce.

Exact Systems Norwid Częstochowa już w najbliższą sobotę w hali przy Jasnogórskiej 8 będzie miał doskonałą okazję do rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę z Polskim Cukrem Avią Świdnik. Zadanie nie będzie jednak proste, gdy na drodze do zwycięstwa podopiecznym trenera Piotra Gruszki stanie zespół KPSu Siedlce. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Częstochowianie, dla których porażka w spotkaniu 25 kolejki Tauron 1.Ligi z Polskim Cukrem Avią Świdnik oznacza praktycznie iluzoryczną szansę na awans do czołowej ósemki ligi, a tym samym rywalizację w fazie play-off za wszelką cenę będą próbowali wygrać z KPSem Siedlce i poprawić nienajlepsze nastroje swoim kibicom.

Błękitno-granatowym do rozegrania pozostało pięć spotkań rundy zasadniczej, a strata do ostatniego, premiowanego awansem miejsca wynosi na ten moment dwanaście punktów.

W dużo korzystniejszej sytuacji są goście. Zespół KPSu Siedlce z dorobkiem 51 punktów zajmuje czołową lokatę w tabeli i walczy o jak najlepsze rozstawienie w najważniejszej części sezonu. Dlatego zwycięstwo w sobotnim spotkaniu może okazać się nie lada wyzwaniem. 

Na korzyść gospodarzy przemawia jednak dotychczasowy bilans potkań obu zespołów. Z siedmiu rozegranych meczach w aż sześciu triumfowali częstochowianie. 

Przypominamy, że w trakcie spotkania prowadzona będzie zbiórka darów dla rodzin, które z powodu działań wojennych na terytorium Ukrainy musiały uciekać do Polski.

Exact Systems Norwid Częstochowa KPS Siedlce 19.03.2022 | G: 17:00

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.