W sobotę zagramy z Avią Świdnik.

Już w najbliższą sobotę 12-ego marca o godzinie 17:00 drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa rozegra kolejny mecz w ramach rozgrywek Tauron 1.ligi. Rywalem błękitno-granatowych będzie Polski Cukier Avia Świdnik. 

Częstochowianie już w piątek rano udali się w blisko sześciogodzinną podróż do Świdnika, gdzie w sobotę zmierzą się z gospodarzem – zespołem Polskiego Cukru Avii.

Mecz 25. kolejki Tauron 1.Ligi dla podopiecznych trenera Piotra Gruszki może okazać się kluczowym w kontekście dalszej walki o czołową ósemkę ligi po rozegraniu rundy zasadniczej. Sobotnia przegrana praktycznie definitywnie przekreśli szansę na awans do rundy play off. 

Walkę do końca zapowiada jeden z liderów częstochowskiego zespołu Łukasz Usowicz. „Pojedynek z Avią to mecz za sześć punktów, ponieważ świdniczanie plasują się na 8. miejscu i to między innymi ich musimy pokonać, jeżeli chcemy dalej być w grze o play offy. Jeżeli chodzi o grę na wyjeździe, to nie raz udowodniliśmy, że na wyjazdach potrafimy rozegrać często lepsze zawody, niż na swojej hali, dlatego tym bym się nie martwił. Bierzemy się do roboty i boisko wszystko zweryfikuje„- zapewniał środkowy Norwida.

To jakim ostatecznie wynikiem zakończy się pojedynek obu zespołów dowiemy się późnym sobotnim popołudniem.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 12.03 | G: 17:00

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.