Exact Systems Norwid wraca na ligowe parkiety.

Po piętnastodniowej przerwie siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w czwartkowy późny wieczór powrócą na ligowy parkiet i stoczą wyjazdowy pojedynek w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Rywalem częstochowian będzie Mickiewicz Kluczbork. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisja „na żywo” w Polsacie Sport Extra. 

Zespół dowodzony przez trenera Piotra Gruszkę ostatni ligowy pojedynek rozegrał 16-ego lutego pokonując na własnym parkiecie po zaciętym, pięciosetowym meczu Chemeko-System Gwardię Wrocław (3-2). Od tego czasu błękitno-granatowi skupili się na treningu, przygotowując się do kolejnych spotkań.

Przypomnijmy, iż częstochowscy siatkarze mają za sobą 23 kolejki kampanii 2021/22. Z dziesięcioma zwycięstwami i dorobkiem trzydziestu punktów Norwid plasuje się na jedenastej lokacie, ze stratą dziewięciu oczek do miejsca ósmego, premiowanego awansem do fazy play-off. 

Dla częstochowskiej ekipy, której pozostało do rozegrania siedem meczów rundy zasadniczej jest to ostatni moment na odrobienie strat i włączenie się do walki o najlepszą ósemkę pierwszoligowych rozgrywek. 

W jeszcze trudniejszym położeniu znajduje się Mickiewicz Kluczbork. Siatkarze z województwa opolskiego zajmują dwunastą lokatę tracąc do Norwida cztery punkty, a do najlepszej ósemki, aż trzynaście.

Gospodarze czwartkowego pojedynku ostatnio również wygrali swoją ligową potyczkę. Trzy, cenne „oczka” zdobyli w spotkaniu wyjazdowym z Olimpią Sulęcin.

W dotychczas rozegranych pojedynkach częstochowsko-kluczborskich lepszym zespołem jest Norwid. W sześciu pojedynkach triumfował czterokrotnie. 

Zawody poprowadzą Piotr Habel i Adam Taroń. Komisarzem zawodów będzie Zbigniew Tokarski.

KKS Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa | 20:30 Polsat Sport Extra | 

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.