Norwid nad Brdą powalczy o zwycięstwo.

Już jutro opromienieni zeszłotygodniową wygraną 3-0 z liderem Tauron 1.Ligi – BBTsem Bielsko-Biała, siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa udadzą się w ponad 350 km podróż do kolejnego z „wielkich” faworytów pierwszoligowych rozgrywek – BKSu Visły Proline Bydgoszcz. O punkty powalczą dzień później, w sobotę. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17:00. Transmisja „na żywo” za pośrednictwem platformy Polsat Box Go oraz na polsatsport.pl.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki po zdobyciu kompletu punktów w Hali pod Dębowcem wciąż zachowują realne szansę na awans do czołowej ósemki ligi i udział w rundzie play-off. Jednak, by móc zrealizować te plany w ostatnich dziewięciu spotkaniach fazy zasadniczej błękitno-granatowi będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i zacząć punktować regularnie. Do odrobienia jest bowiem sześć punktów straty.

W najbliższą sobotę częstochowskich siatkarzy czeka nie lada wyzwanie, gdyż BKS Visła Proline Bydgoszcz to ścisła czołówka zaplecza Plusligi i drużyna z aspiracjami na awans. W dotychczas rozegranych spotkaniach siatkarze znad Brdy wygrywali 13 pojedynków, odnosząc 7 porażek i z dorobkiem 40 punktów zajmują czwartą lokatę w tabeli.

Pierwszy pojedynek obu zespołów rozegrany w hali przy Jasnogórskiej 8 trwał ponad 130 minut i dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Ostatecznie po pięciosetowym pojedynku zwyciężył Norwid inkasując dwa oczka, a bydgoszczanie musieli zadowolić się jednopunktową zdobyczą. Oprócz pojedynku z obecnej kampanii, błękitno-granatowi rozegrali z BKSem jeszcze dwa oficjalne spotkania (oba w sezonie 2020/21). Wówczas dwukrotnie zwyciężali podopieczni Marcina Ogonowskiego (3-0 u siebie i 3-2 na wyjeździe).

BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ – EXACT SYSTEMS NORWID CZESTOCHOWA | G: 17:00

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.