Gwardia Wrocław przyjedzie do Częstochowy.

Już jutro w hali przy Jasnogórskiej 8 dojdzie do kolejnego pojedynku w ramach rozgrywek o mistrzostwo Tauron 1.Ligi. Częstochowski Norwid punktualnie o godzinie 18:00 zmierzy się z Chemeko-System Gwardią Wrocław. Transmisja spotkania „na żywo” na platformie Polsat Box Go.

Zespół prowadzony przez trenera Piotra Gruszkę gra zdecydowanie lepiej, niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. Udowodniły to ostatnie mecze z rywalami z górnej części tabeli. Najpierw błękitno-granatowi bez skrupułów i kompleksów pokonali lidera pierwszoligowych rozgrywek – BBTS Bielsko-Biała, nie tracąc przy tym ani jednego seta, a w ostatniej kolejce w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do pięciosetowej konfrontacji z BKSem Visłą Proline Bydgoszcz. 

Częstochowianie statecznie przegrali, jednak na tle mocnego przeciwnika siatkarze spod Jasnej Góry wyglądali na zmotywowanych i żądnych wygranej. Kibiców Norwida z całą pewnością taki stan rzeczy napawa optymizmem bo do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko osiem meczów, w których trzeba gonić rywali.

W nieco innym położeniu znajduje się Chemeko-System Gwardia Wrocław, która z dorobkiem 38 punktów zajmuje siódmą lokatę i na ten moment zagrałaby w fazie Play-Off. W swoim ostatnim pojedynku podopieczni Rainera Vassiljeva pokonali Mickiewicza Kluczbork 3-1.

 

EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA – CHEMEKO SYSTEMS GWARDIA | G: 18:00

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.