Występujący na pozycji przyjmującego, Artur Sługocki po dwuletniej przygodzie z Polskim Cukrem Avią Świdnik postanowił kontynuować swoją sportową karierę w klubie Exact Systems Norwid Częstochowa.

„Ofertę z klubu z Częstochowy dostałem dosyć wcześnie i od razu spodobała mi się wizja drużyny na przyszły sezon przedstawiona przez trenera. Klub po bardzo dobrym sezonie również w tym roku stawia sobie wysokie cele, co dla każdego sportowca jest ważne, aby mógł się dalej rozwijać i podejmować nowe wyzwania. Poza tym widać świetną atmosferę wewnątrz zespołu, co przekłada się na wynik sportowy. Po dwóch latach witam ponownie częstochowskich kibiców i mam nadzieję, że spotkamy się w tym sezonie już w hali, gdzie będziemy mogli liczyć na doping. Będzie to na pewno ciężki, ale ciekawy sezon i każdy z zawodników postara się pokazać jak najlepszą siatkówkę, dzięki czemu uda nam się zbudować zgrany team.” – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu Sługocki.

Przypomnijmy, iż siatkarz ten w sezonie 2018/19 reprezentował już błękitno-granatowe barwy.

W poprzednim sezonie w rozgrywkach Tauron 1.Ligi rozegrał 75 setów, w których zdobył 147 punktów (115 w ataku, 15 z zagrywki oraz 17 skutecznym blokiem). Raz wybrany został zawodnikiem meczu.

Artur oprócz występów w naszym klubie ma na swoim koncie grę w Wifamie Łódź, SMSie Spała oraz Polskim Cukrze Avii Świdnik.

W najbliższym czasie informować będziemy o kolejnych wzmocnieniach na sezon 2021/22.