Z jednym z najsłabszych zespołów Tauron 1. Ligi przyjdzie rywalizować drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa w najbliższą sobotę w hali przy ulicy Jasnogóskiej 8. Mowa tutaj o zespole BASu Białystok, który zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli z zaledwie czterema zwycięstwami w dwudziestu dwóch pojedynkach obecnego sezonu. Początek spotkania wyznaczono punktualnie na godzinę 17:00, transmisja „na żywo” na platformie internetowej Ipla.

Skromna czternastopunktowa zdobycz punktowa stawia przyjezdnych w niemal beznadziejnej sytuacji w końcowych fragmentach rundy zasadniczej, a podopieczni Piotra Łuki powoli zaczynają mieć tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie pierwszoligowego bytu. W zgoła odmiennej sytuacji znajduje się zespół gospodarzy. Szesnaście zwycięstw i wysoka czwarta lokata sprawia, że w Częstochowie nikt nie myśli już tylko o celu minimum, czyli awansie do najlepszej ósemki rozgrywek. Coraz śmielej zaczyna mówić się o walce z „wielką trójką”, która nadaje ton obecnej kampanii. Nim jednak do tego dojdzie, w sobotnie popołudnie należy zrobić swoje i wygrać nie tracąc punktu!

Pierwszy pojedynek obu zespołów nie przyniósł wielkich emocji. Błękitno-granatowi w spotkaniu wyjazdowym nie dali szans gospodarzom, pokonując ich gładko 0-3 ( 17-25, 23-25, 22-25). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano wówczas naszego środkowego, Łukasza Usowicza, który zdobył 13 punktów ( popisał się ośmioma skutecznymi atakami oraz pięcioma punktowymi blokami).

Exact Systems Norwid Częstochowa – BAS Białystok , sobota godzina 17:00, transmisja Ipla.

1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero
3Cezary Stanisławajtysśrodkowy
4Konrad Bączekśrodkowy
5Artsiom KudrashouAtakujący
6Daniel OstaszewskiPrzyjmujący
7Karol JankiewiczRozgrywający
8Jan LesiukPrzyjmujący
10Kajetan TokajukPrzyjmujący
13Filip Roszkowskiśrodkowy
14Jakub Abramowiczśrodkowy
17Kacper WnukAtakujący
22Michał WitkośRozgrywający
33Mateusz LaskowskiPrzyjmujący
47Adrian KacperkiewiczPrzyjmujący
56Mateusz PodborączyńskiLibero