Znamy drugoligowców, którzy powalczą o awans do Tauron 1.Ligi.

W miniony weekend wyłoniono sześć zespołów grających w 2. lidze, które w dniach 28.04-02.05.2021 roku rozegrają batalię o dwa miejsca premiowane awansem do Tauron 1.ligi w sezonie 2021/22.

Zespoły Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, Karpaty PWSZ Krosno Glass, SMS PZPS I Spała, Legia Warszawa, SPS Chrobry Głogów i WKS Sobieski ARENA Sobieski Żagań awansowały do finałowego turnieju II ligi siatkarzy.

Od piątku do niedzieli w Chełmie, Grodzisku Mazowieckim i Wilczynie, z udziałem dwunastu zespołów, rozegrane zostały półfinałowe turnieje II ligi siatkarzy. Po dwa najlepsze z każdej grupy zakwalifikowały się do rozgrywki finałowej, która wyłoni dwóch uczestników TAURON 1. Ligi w przyszłym sezonie.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, SMS PZPS I Spała i SPS Chrobry Głogów ukończyły rywalizację bez porażki.

Wyniki i program turniejów – Chełm:
piątek
MKS Andrychów – Arka Tempo Chełm  2:3 (25:22, 17:25, 25:21, 22:25, 15:17)    
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 16:25, 1512)    
sobota
Arka Tempo Chełm – Karpaty PWSZ Krosno Glass 1:3 (25:22, 18:25, 19:25, 22:25)     
MKS Andrychów  – Eco-Team Stoelzle AZS Częstochowa  0:3 (15:25, 25:27, 20:25)       
niedziela
Karpaty PWSZ Krosno Glass – MKS Andrychów 3:1 (29:27, 22:25, 25:23, 25:20)
Eco-Team Stoelzle AZS Częstochowa – Arka Tempo Chełm  3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:17)

Awans Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Karpaty PWSZ Krosno Glass

Grodzisk Mazowiecki
piątek
Legia Warszawa – WKS Wieluń 3:0 (25:22, 25:17, 25:16)
UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – SMS PZPS I Spała 1:3 (21:25, 25:17, 18:25, 22:25)
sobota
WKS Wieluń – SMS PZPS I Spała 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 23:25)
Legia Warszawa – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
niedziela
SMS PZPS I Spała – Legia Warszawa 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:20)
UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – WKS Wieluń 0:3 (21:25, 22:25, 23:25)

Awans: SMS PZPS I Spała i Legia Warszawa

Wilczyn
piątek
LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – WKS Sobieski ARENA Żagań 2:3 (19:25, 25:22, 25:18, 18:25, 12:15)    
LUKS Wilki Wilczyn – SPS Chrobry Głogów 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)      
sobota
WKS Sobieski ARENA Sobieski Żagań – SPS Chrobry Głogów  0:3 (16:25, 17:25, 26:28)     
LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz – LUKS Wilki Wilczyn  3:2 (25:16, 25:22, 20:25, 19:25, 15:9)     
niedziela
LUKS Wilki Wilczyn – WKS Sobieski ARENA Sobieski Żagań 0:3 (22:25, 19:25, 18:25)      
SPS Chrobry Głogów – LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz 3:1 (29:31, 25:22, 25:18, 25:21)

Awans: SPS Chrobry Głogów i WKS Sobieski ARENA Sobieski Żagań

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej dokonano podziału na grupy w turnieju finałowym II ligi mężczyzn.
Grupa A:

  1. SPS Chrobry Głogów
  2. WKS Sobieski ARENA Żagań
  3. SMS PZPS Spała

Grupa B:

  1. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
  2. Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie
  3. Legia Warszawa

Turniej finałowy odbędzie się w terminie 28.04.-02.05.2021 roku – miejsca jeszcze nie znamy. Decyzja będzie po 16 kwietnia .

[tauron1.liga.pl, info własne]