Znamy wstępną datę powrotu siatkarzy do rywalizacji sportowej w rozgrywkach halowych, zdradził ją Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny, który przyznał, że może to być już połowa września. Wszystko jednak zależeć będzie od rozwoju sytuacji w Polsce związanej z epidemią koronawirusa.

Pierwotną datą startu ligi jest 19 września. Jako pierwszy miał zostać rozegrany Superpuchar Polski. Z wiadomych przyczyn nie odbędzie się w takiej formie jak dotychczas. Nie wyłoniliśmy przecież mistrza Polski ani zdobywcy Pucharu Polski. Nie możemy podać niczego na sto procent, bo nie wiemy, kiedy zawodnicy będą mogli wrócić do treningów – stwierdził Zagumny.

Data 19. września jest jednak całkiem realna, patrząc na plan „odmrażania” sportu przedstawiony przez Kancelarię Premiera. Zakłada on stopniowy rozruch sportu i powrót do normalności. Podzielony jest on na IV etapy, które poniżej szczegółowo przedstawiamy.

foto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Patrząc na te wszystkie informacje, można dojść do wniosku, iż rozgrywki pierwszej ligi rozpoczął się najpóźniej na przełomie września i października!