Informujemy, iż na ostatnim posiedzeniu Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Sportowego Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002”, które odpowiedzialne jest za zarządzanie KS Norwid Częstochowa został wybrany nowy Zarząd. Do urzędującego Prezesa Krzysztofa Wachowiaka dołączył Lesław Walaszczyk obejmując stanowisko Członka Zarządu. Lesław Walaszczyk, który od wielu lat wspierał Klub finansowo i był wsparciem w bieżącej działalności, przyjął propozycję i wyzwanie wzięcia odpowiedzialności na najbliższą kadencję.

Lesław Walaszczyk – Współzałożyciel i współwłaściciel Exact Systems, firmy zajmującej się outsourcingiem usług związanych z kontrolą jakości. Od 14 lat pełni funkcję wiceprezesa zarządu spółki, która obecnie ma swoje przedstawicielstwa w aż trzynastu państwach. Jest jedną z osób odpowiedzialnych za rozwój w Polsce specjalistycznych usług związanych z kontrolą jakości, określanych mianem outsourcingu funkcji. Pierwszą swoją pracę podjął w firmie Work Service, którą wyprowadził na lidera rynku leasingu pracowniczego w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie Śląska. Następnie odpowiedzialny był za stworzenie struktury terenowej agencji promocyjnej Great Open House, w której odpowiadał za realizacje projektów dla takich firm jak Masterfoods, Unilever i Danone.

Wspólnie z Exact Systems był wielokrotnie wyróżniany przez środowiska biznesowe i rządowe, m.in. otrzymał „Gazelę Biznesu” oraz „Medal Europejski” oraz „Osobowość Roku 2017 Dziennika Zachodniego”.

Absolwent Politechniki Częstochowskiej. Prywatnie, mąż i ojciec dwóch synów. Wolne chwile spędza poznając góry i amatorsko grając w siatkówkę.

„Celem dla mnie jest stworzenie silnego ośrodka siatkarskiego mającego mocną pozycję w Polsce oraz rozpoznawalną markę Norwid Częstochowa” – tak komentuje powołanie Lesław Walaszczyk