Klub sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa informuje, iż w związku z niemożnością rozegrania sobotniego spotkania w ramach V kolejki Tauron 1. Ligi z zespołem AZS AGH Kraków, w którym potwierdzono przypadki zachorowań na COVID-19 mecz ten zostaje przeniesione na inny termin. W związku z tym faktem nasz klub rozegra już w najbliższy czwartek (15.10.2020 godzina 20:30) awansem mecz 15. kolejki z BBTSem Bielsko-Biała. Pojedynek transmitować będzie telewizja Polsat Sport.

Sobotni mecz z zespołem AZS AGH Kraków stał pod znakiem zapytania od dłuższego czasu. Drużyna z małopolski zmaga się bowiem z epidemią koronawirusa, co uniemożliwia jej rozgrywanie spotkań w normalnym trybie. Nowym terminem dla rywalizacji krakowsko-częstochowskiej będzie dzień 4.11.2020 o godzinie 17:00.

Przerwę, która powstała po przełożeniu meczu z Krakowem wykorzystamy na pojedynek rozgrywany awansem z drużyną BBTS Bielsko-Biała. Pierwotnie spotkanie to miało odbyć się 30. grudnia w Częstochowie (15 kolejka) ale zmianie uległ również gospodarz tego spotkania, którym będą bielszczanie. Norwid Częstochowa będzie gospodarzem spotkania 30. kolejki TAURON 1. Ligi.