Mateusz Zawalski, który w poprzednim sezonie wywalczył najcenniejsze klubowe trofeum – Ligę Mistrzów postanowił po trzech latach przerwy ponownie związać się z zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa. 26-letni siatkarz występujący na pozycji środkowego parafował z częstochowskim klubem jednoroczną umową. To piąty siatkarz w drużynie trenera Piotra Gruszki występujący na tej pozycji.

„Z pewnością ciekawym doświadczeniem będzie znów zagrać w barwach Norwida bo spędziłem tu wiele lat i tu stawiałem pierwsze siatkarskie kroki na profesjonalnym poziomie. Cieszę się, że poprzeczka jest wysoko zawieszona i razem z chłopakami będziemy walczyć, by osiągnąć postawiony cel w nadchodzącym sezonie. Już teraz chciałbym serdecznie zaprosić kibiców do hali, byśmy razem stworzyli fajne widowisko i jak najczęściej cieszyli się z wygranych.” – powiedział środkowy Mateusz Zawalski tuż po podpisaniu umowy.

Mateusz Zawalski ostatni sezon spędził w zespole Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, z którą sięgnął po najcenniejsze klubowe trofeum – Ligę Mistrzów oraz wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski. W przeszłości reprezentował również Krispol Wrześnię oraz w latach 2011-2018 bronił naszych błękitno-granatowych barw!