Zespół z województwa opolskiego będzie kolejnym rywalem ekipy Exact Systems Norwid Częstochowa w walce o ligowe punkty w Tauron 1.Lidze. Mowa oczywiście o drużynie ZAKSY Strzelce Opolskie, z którą błękitno-granatowym przyjdzie zmierzyć się już w najbliższą sobotę 23-ego stycznia o godzinie 16:00.

Częstochowianie przed tygodniem wyśmienicie zaprezentowali się we własnej hali pokonując w trzech, krótkich setach Olimpię Sulęcin. Tym razem o punkty podopiecznym trenera Piotra Lebiody przyjdzie powalczyć z dziesiątą ekipą w tabeli, która zgromadziła w siedemnastu spotkaniach, dwadzieścia punktów ( siedem wygranych – dziesięć porażek). W ostatnim spotkaniu ligowym rozgrywanym na wyjeździe strzelczanie rozprawili się nad wyraz łatwo z AZSem AGH Kraków zdobywając komplet punktów, nie tracąc przy tym nawet seta.

W pierwszej fazie rundy zasadniczej (4. kolejka) grający w hali IX LO im. C.K. Norwida częstochowianie, pokonali drużynę Ronalda Dębończyka 3-1. Zwycięstwo w pierwszym meczu oraz aktualna pozycja w tabeli sprawiają, że to goście uchodzić mogą za faworyta spotkania. Nawet przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa Mikołaj Szewczyk otwarcie zapowiada walkę o pełną pulę.

Nastawienie jest bojowe i liczymy na komplet punktów w sobotnim spotkaniu. Jesteśmy pewni siebie i naszych możliwości. powiedział Mikołaj Szewczyk, przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa

Dobra atmosfera i zgrany kolektyw to w tym sezonie olbrzymie atuty Norwida, który rewelacyjnie spisuje się w sezonie 2020/21. Piąta lokata w tabeli i jedynie punkt straty do Gwardii Wrocław sprawiają, że o Norwidzie zaczyna mówić się w kategorii „czarnego konia” rozgrywek.

Czy zatem siatkarze spod Jasnej Góry wygrają kolejne spotkanie w Tauron 1.Lidze i umocnią się w górnej części tabeli? O tym zadecyduje sobotni pojedynek.

ZAKSA STRZELCE OPOLSKIE – EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA 23.01.2021 | Godzina 16:00

1Wiktor KlękAtakujący
2Maksymilian SkowronekRozgrywający
3Adrian StaszewskiPrzyjmujący
5Mateusz MaciejewiczRozgrywający
5Mateusz Zawalskiśrodkowy
7Maciej Wózśrodkowy
8Damian PilichowskiLibero
9Ernest KaciczakPrzyjmujący
10Markus Kosianśrodkowy
11Dawid BiesekPrzyjmujący
12Krzysztof ZapłackiPrzyjmujący
14Grzegorz WójtowiczPrzyjmujący
15Michał SzczechowiczRozgrywający
16Patryk Giżaśrodkowy
17Rafał ProkopczukRozgrywający
18Jan PogłodzińskiLibero
19Filip GrygielAtakujący
71Korneliusz BanachLibero
88Dominik Kramczyńskiśrodkowy
1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
5Mateusz DemcioPrzyjmujący
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero

Tekst i foto: Marek Osuchowski ( Biuro Prasowe Exact Systems Norwid Częstochowa)