Od czwartku do niedzieli rozgrywana będzie 23 kolejka Krispol 1 Ligi. Nasi siatkarze tym razem o ligowe punkty walczyć będą z dwunastą drużyną obecnego sezonu KPSem Siedlce. Mecz jest bardzo istotny dla układu tabeli, gdyż oba zespoły rywalizują bezpośrednio o pozycje gwarantujące utrzymanie na zapleczu Plusligi. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (22.02 o godzinie 18:00) w Siedlcach.

Przypomnijmy, iż siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa walczą o jak najlepszą pozycję w rozgrywkach Krispol 1.Liga. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko cztery kolejki. Jeśli częstochowianie wygrają w sobotę za trzy punkty, przy jednoczesnej porażce Chrobrego z Wrześnią będziemy niemal pewni utrzymania!

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3-0 w wyjazdowym meczu z SMSem PZPS Spała, nastroje w drużynie są bojowe i jak przyznają sami zawodnicy i trenerzy do Siedlec wybieramy się by wygrać!

“Na pewno jest to bardzo ważny mecz, jeżeli chodzi o układ tabeli. Jedziemy do Siedlec bić się o kolejne zwycięstwo. Jeżeli utrzymamy swój poziom na dystansie całego meczu, to wynik końcowy będzie dla nas korzystny.” – twierdzi przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa Kamil Kosiba. Wtóruje mu trener błękitno-granatowych Piotr Lebioda, który przyznaje, że “ (…) końcowy sukces w tym meczu, to składowa utrzymania taktyki, dobrego przygotowania motorycznego, pozytywnego myślenia i szczęścia, które będą nam potrzebne. W chwili obecnej w drużynie panuje bojowa atmosfera. Zdajemy sobie sprawę, że ten mecz będzie bitwą, a może nawet wojną. Przeciwnik jest w podobnej sytuacji jak my, więc zapowiada się super widowisko.”

Na ten mecz wybiera się grupa kibiców z Częstochowy, która na żywo dopingować będzie nasz zespół w walce o kolejne wyjazdowe zwycięstwo w obecnej kampanii.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa – 22.02.2020 | G: 18:00