“Zagrać dobrą siatkówkę”.

Drużyna Exact SystemsKS Norwid Częstochowa już jutro rozegra kolejny ligowy pojedynek w Krispol 1.Liga. Tym razem częstochowianie w 20 kolejce zmierzą się z zespołem KS Lechia Tomaszów Maz. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00 w Hali ZSP nr 3 im. W. Gawłowskiego w Tomaszowie.

W dotychczasowej kampanii drużyna gospodarzy plasuje się z dorobkiem 34 punktów w środku stawki z dodatnim bilansem 11-8 meczów wygranych do przegranych. Dodatkowo podopieczni Bartłomieja Rebzdy wygrali przed tygodniem spotkanie wyjazdowe z rewelacyjnie spisującym się ostatnio BBTSem Bielsko-Biała 3-1.

Natomiast błękitno-granatowi po słabej pierwszej części sezonu zajmują dopiero 11 pozycję, tracąc do swoich rywali aż 13 punktów. Przypomnieć należy jednak fakt, iż pojedynek z pierwszej rundy wygrali jednak częstochowianie, pokonując Lechię 3-2.

Rozgrywający Exact Systems Norwid Częstochowa – Piotr Adamski docenia walory przeciwnika, jednak zapowiada, że jeśli jego zespół zagra dobrą siatkówkę jest w stanie powtórzyć zwycięstwo z 7 kolejki.

“Z Lechią wygraliśmy pierwszy mecz, więc mamy nadzieję, że uda się nam pokonać ich po raz drugi. Musimy jednak pamiętać, że tomaszowianie wygrali z BBTS-em. To bardzo trudny przeciwnik i bardzo doświadczony. Należy jednak podkreślić, że w 1. Lidze nie ma zespołów, których nie da się pokonać. Nawet ze Stalą Nysa udało się nam wygrać w Pucharze Polski. My nie patrzymy z kim gramy, chcemy po prostu zagrać dobrą siatkówkę. Jeśli zagramy tak dobrze, jak dwa pierwsze sety w meczu z APP Krispolem, to dla gospodarzy nie będzie to łatwy mecz.”

Po kiepskim starcie naszej drużynie potrzebny jest każdy punkt. W dolnej części tabeli jest tak ciasno, że jedna wygra, bądź porażka mogą zdecydować o być, albo nie być w I lidze. Na ten moment od strefy spadkowej dzielą nas jedynie trzy punkty.