Mecz 3. kolejki fazy zasadniczej Tauron 1.Ligi odbędzie się w sobotę, 2 października o godzinie 17:00 w hali IX LO im. C.K. Norwida przy ulicy Jasnogórskiej 8. Transmisję spotkania będzie można bezpłatnie oglądać na platformie Polsat Box oraz stronie polsatsport.pl.

– Cały tydzień poświęciliśmy na przygotowania do sobotniego meczu. Jesteśmy doskonale przygotowani zarówno taktycznie jak i fizycznie do konfrontacji z Legią Warszawa. Znamy wartość stołecznej drużyny jednak będąc gospodarzem pojedynku z beniaminkiem Tauron 1.Ligi, musi interesować nas tylko zwycięstwo. Wiemy na co nas stać, a jutro będziemy starać się wykorzystać słabe punkty przeciwnika i wygrać drugi mecz z rzędu – mówi Leszek Hudziak, drugi trener i statystyk zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa.

W podobnym tonie wypowiada się również atakujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Tomasz Kryński – Interesuje nas tylko i wyłącznie wygrana w tym pojedynku. Kierujemy swoje działania i koncentrację na sobotni mecz. Mamy zamiar pójść za ciosem i odnieść kolejną wygraną i dopisać do tabeli komplet punktów. Zespół z Warszawy przyjeżdża do naszej hali, gdzie postaramy się zawiesić poprzeczkę wyjątkowo wysoko.

Przypomnijmy, iż częstochowianie po dwóch spotkaniach Tauron 1.Ligi mają na swoim koncie zwycięstwo z Krispolem Września 3-1 oraz porażkę na inaugurację ligi z Olimpią Sulęcin 1-3. Podopieczni Piotra Gruszki z dorobkiem trzech punktów plasują się na szóstej lokacie. Za to rywal błękitno-granatowych, zespół warszawskiej Legii grał tylko raz. W spotkaniu 13. kolejki rozgrywanym awansem, siatkarze ze stolicy na własnym parkiecie ulegli MKSowi Będzin 0-3.

Sobotni mecz zapowiada się interesująco z kilku powodów. Z całą pewnością legioniści podrażnieni porażką na otwarcie sezonu będą zmotywowani podwójnie, by powalczyć o pierwsze ligowe oczka. Za to częstochowianie wciąż osłabieni brakiem kontuzjowanego środkowego, Jarosława Muchy będą chcieli utrzymać zwycięską passę i wygrać na własnym parkiecie po raz drugi z rzędu. Obie ekipy miały okazję rozegrać wspólny pojedynek przed startem kampanii 2021/22 w półfinałowym spotkaniu turnieju o Puchar zielona-energia.com. Wówczas zwycięstwo przypadło częstochowskiemu Norwidowi. To jakim wynikiem ostatecznie zakończy się pojedynek ligowy Exact Systems Norwid Częstochowa – Legia Warszawa dowiemy się późnym sobotnim popołudniem.

W dalszym ciągu można nabywać bilety na to spotkanie za pośrednictwem platformy internetowej e-bilet.pl oraz na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu w hali IX LO im. C.K. Norwida.