Exact Systems Norwid Częstochowa w ostatnim meczu sezonu 2020/21 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi zaserwował swoim kibicom istny rollercoaster przeżyć. Ostatecznie jednak zwyciężył decydującego „złotego seta” i wywalczył historyczne 5. miejsce w rozgrywkach na zapleczu Plusligi. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego błękitno-granatowych, Mikołaja Szewczyka.

Częstochowianie, którzy wygrali pierwszy pojedynek o 5. miejsce z Polskim Cukrem Avią Świdnik przystąpili do spotkania rewanżowego w bojowych nastrojach. Po dwóch rozegranych setach w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 na tablicy świetlnej widniał wynik 2-0 i mało kto wierzył, że mecz nie zakończy się po rozegraniu trzech partii. Nic bardziej mylnego. Goście otrząsnęli się z marazmu i wygrali kolejne trzy odsłony, przechylając szale zwycięstwa w całym spotkaniu na swoją korzyść (3-2). O ostatecznej kolejności miejsc zadecydował więc „złoty set”. W nim lepsi okazali się częstochowianie, którzy pokonali rywali 15-9.

Tym samym 5. lokata w sezonie 2020/21 przypadła w udziale drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa, a oczko niżej zameldowała się ekipa Polskiego Cukru Avii Świdnik. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego częstochowskiego Norwida, Mikołaja Szewczyka.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2-3 (25-20, 25-21, 26-28, 20-25, 11-15) Złoty set: 15-9 dla Norwida.