Późnym sobotnim, zimowym popołudniem siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wybiegną na parkiet hali przy ulicy Jasnogórskiej 8, by w pojedynku 20. kolejki Tauron 1. Ligi udowodnić swoją wyższość nad zespołem AZSu AGH Kraków. Transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć „na żywo” od godziny 17:00 na platformie internetowej Ipla!

Błękitno-granatowi opromienieni ubiegłotygodniowym, cennym zwycięstwem odniesionym w pojedynku wyjazdowym z ZAKSĄ Strzelce Opolskie (3-1), nie zamierzają zwalniać tempa i chcą po raz kolejny udowodnić, iż wysokie piąte miejsce w tabeli Tauron 1.Ligi to nie przypadek, a efekt ciężkiej pracy popartej umiejętnościami. Rywalem częstochowian będzie drużyna AZSu AGH Kraków, która pomimo odległej pozycji, nie jest rywalem łatwym i wygodnym, co dobitnie pokazał pierwszy mecz obu zespołów w Krakowie.

Przypomnijmy, iż w spotkaniu 5. kolejki ( mecz rozgrywany 16.12) do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ostatecznie, po dwóch godzinach i piętnastu minutach walki, dwa punkty powędrowały do graczy spod Jasnej Góry, a jednym oczkiem musieli zadowolić się gospodarze. Zwycięstwo odniesione w stolicy województwa małopolskiego pokazuje, że jesteśmy w stanie pokonać rywala i celem z całą pewnością będzie walka o komplet punktów.

Sobotnie widowisko będzie ciekawym pojedynkiem, szczególnie w ataku, że względu na fakt, iż po stronie gości, Mateusz Jóźwik, to aktualnie czwarty siatkarz ligi w ataku i pod względem liczby zdobytych punktów. Swoje umiejętności skonfrontuje z Tomaszem Kryńskim oraz Damianem Kogutem zajmującym kolejno piąte i szóste miejsce w tej samej klasyfikacji. Rywalizacja dla krakowianina może być o tyle trudniejsza, że po drugiej stronie siatki będą również Jarosław Mucha (czwarty blokujący ligi) oraz Łukasz Usowicz (14 lokata).

O końcowym wyniku przyjdzie nam się przekonać oglądając transmisję na platformie internetowej Ipla. Pierwszy gwizdek spotkania równo o godzinie 17:00.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Karków

1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
5Mateusz DemcioPrzyjmujący
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero
1Hubert Piwowarczykśrodkowy
3Bartłomiej GajdekAtakujący
4Jakub KrautPrzyjmujący
5Piotr Januszśrodkowy
6Piotr FenoszynRozgrywający
7Kamil DębskiPrzyjmujący
9Daniel GrzymałaAtakujący
11Karol BorkowskiPrzyjmujący
13Mateusz JóźwikPrzyjmujący
16Przemysław StąsiekLibero
17Maciej CzyrekLibero
19Michał MoniakAtakujący
24Mateusz ŚnieżekAtakujący
31Konrad BuczekRozgrywający
84Bartosz Michalakśrodkowy
95Jakub Macyraśrodkowy

Tekst i foto: Marek Osuchowski ( Biuro Prasowe Exact Systems Norwid Częstochowa)