Po 27 dniach przerwy częstochowski Norwid wraca do rywalizacji w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Podopieczni trenera Piotra Lebiody zmierzą się w sobotę we własnej hali z mocnym zespołem LUK Politechniki Lublin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Błękitno-granatowi w ostatnich tygodniach toczyli bój nie o zwycięstwo w rywalizacji sportowej, a o wygraną z wirusem SARS-CoV-2. To ostatecznie udało się i po 27 dniach rozłąki z ligowym parkietem wracamy do walki o kolejne punkty w Tauron 1. Lidze.

Częstochowianie w ostatnim swoim pojedynku przed przymusową przerwą (31.10) pokonali pewnie zespół KPSu Siedlce 3-0. Z dorobkiem 14 punktów zajmują piątą lokatę. Jeszcze wyżej bo na trzecim miejscu uplasowała się drużyna LUK Politechniki Lublin. W ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach wygrywała siedmiokrotnie, zdobywając przy tym aż 21. oczek.

W sezonie 2019/2020 podopieczni Macieja Kołodziejczyka dwukrotnie spotkali się z naszą drużyną. W pierwszym meczu w Lublinie zwyciężyli gospodarze LUK Politechniki 3:1. Natomiast w Częstochowie zrewanżowaliśmy się przyjezdnym wygrywając 3-2.