Klub Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa przy współpracy z partnerem MB Medica nabył specjalistyczny system do regeneracji oraz drenażu limfatycznego NormaTec Recovery PULSE na nogi, które poprawiają krążenie krwi i przyspieszają odbudowę mięśni dolnych części ciała po treningu.

– NormaTec Pulse to znakomite urządzenie przyspieszające regenerację i zwiększające uczucie „lekkich nóg”. Zależy nam bardzo, aby nasi zawodnicy mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną, rehabilitację, czy odnowę biologiczną, przy tak dużej intensywności i obciążeniu jaki wkładają w każdy trening i mecz. Cieszę się, że z sezonu na sezon rozwijamy się w tym kierunku, a nasi „Norwidowcy” mogą korzystać z tego co najlepsze i przekładać to na wynik sportowy – przekonuje Robert Giedrowicz odpowiedzialny za fizjoterapię w Exact Systems Norwid Częstochowa.

NormaTec to lider rozwiązań zapewniających szybką regenerację. Systemy NormaTec zapewniają przewagę najlepszym sportowcom świata i pomagają osobom wiodącym wymagający, aktywny tryb życia, czy też cierpiącym na zaburzenia układu krążenia. Systemy NormaTec PULSE to urządzenie służące do dynamicznej kompresoterapii, wykorzystujące opatentowaną metodę masażu NormaTec Pulse Massage, która wspiera powrót do pełni sił i rehabilitację sportowców oraz pacjentów. Systemy NormaTec składają się z urządzenia głównego i specjalnych mankietów na nogi, ramiona lub biodra. Mankiety przy pomocy sprężonego powietrza wykonują masaż kończyny, mobilizując powrót żylny, tym samym przyśpieszając regenerację oraz niwelując zmęczenie i ból. Bez względu na to, czy uprawiasz sport zawodowo, regularnie ćwiczysz na siłowni, przygotowujesz się do zawodów lub wyścigu, miewasz opuchnięte nogi w wyniku częstych podróży, wykonujesz prace wymagające wielu godzin stania lub cierpisz z powodu zapaleń, czy też obolałych mięśni NormaTec poprawi Twoje krążenie, zwiększy ruchomość, czy po prostu zapewni szybsze odświeżanie nóg (Fresh Legs Fasters®).