Już jutro meczem Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin zainaugurowana zostanie 19 kolejka Tauron 1.Ligi. Na podopiecznych trenera Piotra Gruszki czeka nie lada wyzwanie, gdyż do miasta świętej wieży przyjedzie wicelider rozgrywek, który w poprzednim sezonie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej – Pluslidze. Początek spotkania punktualnie o godzinie 20:30. Transmisja w Polsat Sport News.

Błękitno-granatowi od początku sezonu mecze dobre, przeplatają tymi mniej udanymi przez co w tabeli próżno szukać ich w górnej jej części. Na osiemnaście rozegranych pojedynków częstochowianie wygrali 7, zdobywając przy tym 21 punktów. Wynik ten sprawia, że siatkarze spod Jasnej Góry zajmują obecnie jedenastą lokatę w Tauron 1 Lidze. W ubiegłą sobotę Norwid udał się do stolicy, gdzie po ponad dwugodzinnej batalii uległ ostatecznie miejscowej Legii 3-2. Czas więc na przełamanie i ósme zwycięstwo!

Rywalem błękitno-granatowych w walce o ligowe oczka będzie ubiegłoroczny spadkowicz z Plusligi i obecny wicelider kampanii 2021/22 – MKS Będzin. Zespół prowadzony przez Wojciech Serafina zdobył już 35 punktów, legitymując się przy tym bilansem dwunastu wygranych przy jedynie czterech porażkach.

W pierwszym meczu obu zespołów, w nowoczesnej Arenie Będzin wygrali gospodarze, jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a będzinianie w tie-breaku byli lepsi jedynie o dwie piłki. To może zwiastować emocje, tym bardziej, że Exact Systems Norwid Częstochowa będzie chciał zrehabilitować się za dwie wyjazdowe porażki z rzędu.

W dalszym ciągu trwa sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki można nabywać online, na platformie e-bilet.pl oraz w dniu meczu w kasie hali, na godzinę przed jego rozpoczęciem. Zapraszamy do czynnego wspierania błękitno-granatowych w walce o kolejne ligowe zwycięstwo!