Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa poniedziałkowym meczem wyjazdowym z Chemeko System Gwardią Wrocław zakończą ósmą kolejkę spotkań w rozgrywkach Tauron 1.Ligi w sezonie 2021/22. Dla podopiecznych Piotra Gruszki będzie to szansa na odniesienie piątego ligowego zwycięstwa. Pojedynek rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00 w Hali Orbita.

Przed nami wyjazdowy mecz z Gwardia Wrocław. Mam nadzieję, że ostatnie zwycięstwo z BKS Visłą Bydgoszczą napędzi nasz zespół i we Wrocławiu pokażemy równie dobrą siatkówkę. Nasz rywal widać, że z każdym meczem prezentuje się lepiej więc nastawiamy się na ciężkie spotkanie – mówi przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Łukasz Łapszyński.

Rozgrywki siatkarskiej pierwszej ligi nabierają tempa. Zarówno częstochowianie jak i zespół ze stolicy Dolnego Śląska mają za sobą siedem spotkań. Gwardziści jak do tej pory wygrali trzykrotnie i z dwunastoma punktami plasują się na ósmej pozycji w tabeli. Zaś Norwid wygrywał czterokrotnie, zbierając po drodze dziesięć oczek.

Zagłębiając się w statystyki obu zespołów można odnieść wrażenie, iż poniedziałkowy mecz będzie bardzo wyrównany, a o końcowym sukcesie, bądź porażce mogą decydować niuanse. Wrocławska hala Orbita nie należy do najłatwiejszych, co stawia gospodarzy w nieco lepszym położeniu jednak swój udział w najbliższym spotkaniu zapowiedział Klub Kibica Norwida, który głośnym dopingiem może ponieść częstochowskich siatkarzy i przechylić szalę zwycięstwa na stronę błękitno-granatowych.

Chemeko System Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa | 08.11.2021 | G:18:00 | Hala Orbita