Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa już dziś udadzą się w podróż do stolicy, gdzie w najbliższą sobotę (15.01) o godzinie 17:00 rozegrają 18. kolejkę Tauron 1.Ligi. Tym razem błękitno-granatowym na drodze do ósmego zwycięstwa w pierwszoligowych rozgrywkach sezonu 2021/22 stanie beniaminek zaplecza Plusligi – Legia Warszawa.

Częstochowianie od początku sezonu grają ze zmiennym szczęściem. Zwycięskie mecze przeplatają porażkami czego doskonałym przykładem był ostatni wyjazd, w którym podopieczni trenera Piotra Gruszki rozegrali dwa pojedynki. Najpierw w dobrym stylu pokonali Olimpię Sulęcin 3-1, by dwa dni później we Wrześni nie sprostać gospodarzom – Krospolowi w takim samym stosunku.

Exact Systems Norwid z dorobkiem 20 oczek (7 zwycięstw – 10 porażek) plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli, cztery pozycje wyżej jest Legia Warszawa. Stołeczna ekipa w kampanii 2021/22 zdołała wygrać już dziewięć pojedynku i ma na swoim koncie 29 punktów. Zespół prowadzony przez Mateusza Mielnika zajmuje ostatnie, ósme miejsce gwarantujące udział w fazie play-off i z całą pewnością będzie chciał je utrzymać. To zwiastuje emocje, których przedsmak mieliśmy już w Częstochowie.

Przypomnijmy, iż pierwsze spotkanie obu zespołów rozegrane zostało w ramach trzeciej serii spotkań. Wówczas częstochowianie po niezwykle wyrównanym i emocjonującym spotkaniu,po tie-breaku przechylili losy meczu na swoją korzyść, wygrywając 3-2. Najlepszym zawodnikiem wybrano środkowego Norwida – Mateusza Zawalskiego, zdobywcę czternastu punktów.

Jakim wynikiem zakończy się rewanż? Tego dowiemy się w późne sobotnie popołudnie.