Już w najbliższą sobotę dwunaste zwycięstwo w rozgrywkach Tauron 1. Ligi w sezonie 2020/21 mają do podniesienia z parkietu częstochowscy siatkarze Norwida. Rywalem błękitno-granatowych w 18. kolejce będzie zespół Olimpii Sulęcin. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Hali Sportowej przy ulicy Jasnogórskiej 8. Transmisja meczu na platformie Ipla.

Częstochowianie, którzy przed tygodniem przegrali wyjazdowe spotkanie we Wrocławiu chcą wrócić na właściwe tory i zdobyć kolejne punkty w ligowej tabeli, które przybliżyłyby ich do upragnionego celu jakim jest awans do fazy Play-Off. Do tego jednak droga daleka, bo podopiecznym trenera Piotra Lebiody zostało jeszcze do rozegrania dwanaście spotkań drugiej części fazy zasadniczej, a rywale depczą im po piętach.

Najbliższy mecz z dziewiątą drużyną ligi traktować można w kategorii tych za „sześć punktów”. Ewentualna wygrana pozwoliłaby częstochowianom odskoczyć od dolnej strefy (9-14) na jedenaście oczek, a w przypadku porażki różnica zmniejszy się do ledwie pięciu.

W pierwszym meczu błękitno-granatowi rozprawili się na wyjeździe z graczami z Sulęcina pokonując ich gładko w trzech partiach. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło, a rywale zdołali wygrać siedem pojedynków z szesnastu rozegranych co zwiastuje nie lada emocje w hali IX LO im. C.K. Norwida w sobotnie późne popołudnie. Walkę o komplet punktów zapowiada jednak jeden z liderów częstochowskich siatkarzy, przyjmujący Damian Kogut, który w tym sezonie może poszczycić się już trzema statuetkami MVP.

Mogę obiecać, że tanio skóry nie sprzedamy i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Częstochowie. A sympatyków siatkówki zapraszam już w sobotę na ten mecz przed telewizory. Możemy obiecać walkę o każda piłkę i niepowtarzalne widowiskopowiedział Damian Kogut, przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa

A o tym jakim wynikiem zakończy się ostatecznie ten pojedynek przekonamy się oglądając transmisję spotkania za pośrednictwem platformy Ipla! Serdecznie zapraszamy i liczymy na Wasze kciuki! Bądźcie z nami!

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin – 16.I.2020 (sobota) | Godzina 17:00

1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz UsowiczŚrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
5Mateusz DemcioPrzyjmujący
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław MuchaŚrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil FranczakŚrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero
1Mateusz SawerwainLibero
3Maciej KordyszPrzyjmujący
6Łukasz RymarskiŚrodkowy
7Bartłomiej WójcikŚrodkowy
9Mateusz PaszkowskiPrzyjmujący
10Bogdan JurantAtakujący
11Jan TomczakRozgrywający
12Grzegorz TurekAtakujący
13Maciej SasLibero
15Rafał MaluchnikRozgrywający
16Dawid SiwczykŚrodkowy
20Szymon TrojańskiPrzyjmujący
23Maciej NaliwajkoPrzyjmujący
24Łukasz ZimońŚrodkowy

Tekst, foto – Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Exact Systems Norwid Częstochowa)