Exact Systems Norwid Częstochowa zagra z ostatnim w tabeli MCKiSem Jaworzno w sobotnim, wyjazdowym meczu 28. kolejki Tauron 1.Ligi. Według częstochowskiego przyjmującego Damiana Koguta nie będzie to jednak łatwy mecz. – Takie mecze są bardzo złudne. Dużo zespołów wychodzi z założenia, że jeśli ktoś jest na ostatnim miejscu to mecz sam się wygra, niestety tak nie jest, do meczu musimy podejść z takim samym zaangażowaniem, jakbyśmy grali z drużyna z czołówki tabeli. Będzie to bardzo ciężki mecz, patrząc na to, że w ostatnich meczach Jaworzno zaczęło zdobywać punkty. – mówi jeden z liderów błękitno-granatowych.

Częstochowski Norwid, który zajmuje aktualnie piątą pozycję w lidze, cały czas ma szansę awansować wyżej i zyskać rozstawienie w pierwszej rundzie fazy play off. Jednak, by tak się stało musi pozbierać punkty z teoretycznie słabszymi zespołami z Jaworzna i Wrześni oraz postawić się BBTSowi Bielsko-Biała. Różnice między czwartym, a ósmym zespołem Tauron 1.Ligi są na tyle małe, że walka o końcowe lokaty toczyć się będzie do ostatniej piłki.

Zrobimy wszystko, żeby zająć 4. miejsce w tabeli. Pozwoli nam to rozpocząć rywalizację w play off we własnej hali. A jak już wiemy w swojej hali jesteśmy bardzo mocnym zespołem i potrafimy podjąć rękawice, nawet z najmocniejszymi drużynami w lidze. – podsumował Kogut.

Na drugim biegunie jest drużyna z Jaworzna. Już na kilka kolejek przed zakończeniem fazy zasadniczej było wiadomo, że MCKiS nie uniknie spadku, a zmiana trenera na Dariusza Parkitnego nie odmieniła oblicza drużyny na tyle, by zespół wywalczył bezpieczną, dwunastą pozycję w tabeli.

Jednak rywal grający na luzie, z atutem własnej hali może napsuć Norwidowi sporo krwi, za to częstochowianie, dla których mecz ten powinien być jedynie formalnością, muszą walczyć nie tylko z przeciwnikiem, ale i ciążącą na nich presją „łatwych punktów”. Ostatecznie o tym, kto zgarnie kolejne „oczka” w tym spotkaniu dowiemy się późnym sobotnim popołudniem.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa, 20.03.2021 – Godzina 17:00