Rozgrywana od czwartku do soboty czternasta kolejka Tauorn 1. Ligi będzie ostatnią tegoroczną rundą zmagań siatkarzy na pierwszoligowych parkietach. Częstochowski Norwid we własnej hali podejmie sąsiada z ligowej tabeli, plasujący się na jedenastym miejscu zespół AZSu AGH Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 18-ego grudnia o godzinie 17:00. Transmisja w Polsat Box oraz polsatsport.pl.

Siatkarze ze stolicy województwa małopolskiego podobnie jak i zespół Exact Systems Norwid Częstochowa nie będą udanie wspominać zeszłotygodniowej 13. kolejki Tauron 1. Ligi. Oba zespoły gładko po trzech partiach uległy swoim przeciwnikom. Krakowianie na własnym parkiecie oddali punkty Chemeko-System Gwardii Wrocław, zaś częstochowianie przegrali w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim z miejscową Lechią.

Sobotnie spotkanie jest bardzo ważne dla układu tabeli i dalszej walki o miejsca premiowane awansem do fazy Play-Off. Zwycięstwo za trzy punkty sprawiłoby, iż błękitno-granatowi mogliby zniwelować stratę punktową do zespołów wyżej sklasyfikowanych, a porażka mocno utrudniłaby walkę o czołową ósemkę.

Obecnie częstochowianie zajmują dwunastą lokatę z dorobkiem 16 ligowych oczek. Siatkarzom z Jasnogórskiej 8 na czternaście rozegranych spotkań udało się wygrać sześć, a ośmiokrotnie z parkietu schodzili pokonani. Strata do pierwszej „ósmeki” wynosi już siedem punktów. W sobotę czas więc na siódme zwycięstwo i marsz w górę tabeli!