Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy wiadomość, że nasze zgłoszenie do nowych europejskich rozgrywek zostało pozytywnie przyjęte przez CEV. Tym samym informujemy, iż Klub Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa zagra w rozgrywkach Volley Clubs Cup – zrzeszających kluby występujące w drugiej klasie rozgrywkowej w swojej rodzimej federacji.

Rozgrywki toczyć się będą w dwóch 12. zespołowych dywizjach po czym nastąpi faza pucharowa. Polska w sezonie 2020/21 otrzymała 4 miejsca. Poza zespołami występującymi na co dzień w rozgrywkach Krispol 1. Ligi udział wezmą drużyny z Włoch (4 zespoły), Rosji (4 zespoły), Francji (3 zespoły), Turcji (2 zespoły), Belgii (2 zespoły), Niemiec (2 zespoły), Słowenii, Czech oraz Rumunii.

Rywalizacja odbywać się będzie od listopada 2020 roku i potrwa do kwietnia 2021 roku. Mecze odbywać się będą w środy oraz czwartki. Prawa telewizyjne do rozgrywek nabędą w ramach rekompensaty telewizje, które posiadają prawa do transmisji europejskich rozgrywek w sezonie 2019/20. Zwycięzca rozgrywek otrzyma szansę gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22 (I runda)!