W sezonie 2020/21 zagramy w nowych rozgrywkach VCC!

Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy wiadomość, że nasze zgłoszenie do nowych europejskich rozgrywek zostało pozytywnie przyjęte przez CEV. Tym samym informujemy, iż Klub Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa zagra w rozgrywkach Volley Clubs Cup – zrzeszających kluby występujące w drugiej klasie rozgrywkowej w swojej rodzimej federacji.

Rozgrywki toczyć się będą w dwóch 12. zespołowych dywizjach po czym nastąpi faza pucharowa. Polska w sezonie 2020/21 otrzymała 4 miejsca. Poza zespołami występującymi na co dzień w rozgrywkach Krispol 1. Ligi udział wezmą drużyny z Włoch (4 zespoły), Rosji (4 zespoły), Francji (3 zespoły), Turcji (2 zespoły), Belgii (2 zespoły), Niemiec (2 zespoły), Słowenii, Czech oraz Rumunii.

Rywalizacja odbywać się będzie od listopada 2020 roku i potrwa do kwietnia 2021 roku. Mecze odbywać się będą w środy oraz czwartki. Prawa telewizyjne do rozgrywek nabędą w ramach rekompensaty telewizje, które posiadają prawa do transmisji europejskich rozgrywek w sezonie 2019/20. Zwycięzca rozgrywek otrzyma szansę gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22 (I runda)!