Drużyna Hemarpolu Norwid Częstochowa zainaugurowała kolejny sezon w rozgrywkach młodzieżowych w kategorii juniorów. Rywalem błękitno-granatowych był inny częstochowski zespół Eco-Team AZS Stoelzle. Ostatecznie po dwugodzinnym, wyrównanym i pełnym emocji meczu lepsi okazali się goście, którzy pokonali nieznacznie nasz zespół 3-2.

Dla podopiecznych Radosława Panasa było to pierwsze spotkanie nowego sezonu, inaczej niż dla zespołu Eco-Team AZSu, który przed tygodniem zdążył już wygrać we własnej hali z BBTSem Włókniarz Bielsko-Biała 3-0.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy szybciej opanowali „derbowy stres” i wygrali pierwszą odsłonę do 18. W drugim secie sytuacja na boisku odwróciła się, a inicjatywę przejął Norwid, który tą partię zakończył wynikiem 25-18. Z każdym kolejnym setem mecz jak na prawdziwe derby przystało stawał się bardziej wyrównany i zacięty. Trzecią odsłonę zdołali wygrać błękitno-granatowi pozwalając przeciwnikom na zdobycie 20 oczek. Ekipa z Jasnogórskiej miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki kiedy to w czwartej odsłonie prowadziła 24-23 i miała piłkę meczową. Niestety, ta partia po grze na przewagi zapisała się na koncie AZSu, a o losach meczu miał zdecydować tie-break. W nim większym spokojem wykazała się drużyna gości, która wyszarpała drugą wygraną w sezonie. Hemarpol Norwid Częstochowa rozgrywki rozpoczyna od porażki, ale ze zdobyczą jednego punktu.

Hemarpol Norwid Częstochowa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (18:25, 25:18, 25:20, 24:26, 11:15)