Występujący na pozycji środkowego Daniel Popiela związał się z zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa i parafował swój kontrakt, który obowiązywał będzie przez najbliższe dwa sezony. To czwarty obok Jarosława Muchy, Łukasza Usowicza i Kamila Franczaka siatkarz występujący w drużynie Piotra Gruszki na pozycji środkowego.

Od zawsze uważałem, że marzenia same się nie spełniają. Marzenia trzeba spełniać, dlatego postanowiłem dołączyć do częstochowskiej drużyny Exact Systems Norwid, podpisując kontrakt obowiązujący przez kolejne dwa lata. Jestem gotowy podjąć nowe wyzwania i z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie przygotowań do sezonu. Zrobię wszystko, żeby częstochowscy kibice zapamiętali mnie z jak najlepszej strony. Już niebawem widzimy się w hali, do zobaczenia – powiedział środkowy Daniel Popiela.

Daniel Popiela ostatnie trzy lata spędził w zespole UKS Kępa MOSIR Dębica, z którym w sezonie 2020/21 wywalczył awans do drugiej ligi. Wcześniej reprezentował barwy Błękitnych Ropczyce. W sezonie 2020/21 był zawodnikiem powołanym do kadry B w siatkówce plażowej.