Ciężkie zadanie czeka podopiecznych trenera Piotra Gruszki w najbliższe sobotnie popołudnie. W 8 kolejce Tauron 1.Ligi częstochowianie mierzyć się będą bowiem z jedyną jak dotąd niepokonaną drużyną pierwszoligowych rozgrywek – BKSem Visłą Proline Bydgoszcz. Początek spotkania zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00 w hali przy Jasnogórskiej 8. Transmisja „na żywo” w Polsat Box.

Zespół z Bydgoszczy to naprawdę wymagający rywal. Prezentuję efektywną grę co przekłada się na ich świetne ligowe rezultaty. Chcąc wygrać ten pojedynek, będziemy musieli skoncentrować się na własnej walecznej postawie, aby odpowiednio wysoko zawiesić poprzeczkę przeciwnikowi i walczyć o punkty w tym spotkaniu – mówi atakujący zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa, Tomasz Kryński przed sobotnią konfrontacją z zespołem z województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze zwycięstwo będzie zależne od prezentowanego poziomu i zaangażowania naszego całego zespołu, a nie pojedynczych zawodników. Przede wszystkim chcemy pokazać skuteczną i odważną siatkówkę, na którą nas stać – zakończył jeden z częstochowskich liderów.

W ostatniej kolejce oba zespoły stoczyły pięciosetowe pojedynki i oba ostatecznie mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Bydgoszczanie we własnej hali pokonali Chemeko-System Gwardię Wrocław, a błękitno-granatowi rozprawili się w Spale z miejscowym SMSem.

Zespół prowadzony przez trenera Marcina Ogonowskiego rozegrał w obecnej kampanii cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Z 10 punktami zajmuje czwartą lokatę, ale ma aż dwa zaległe mecze.

Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do odwiedzenia hali IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie i wsparcia błękitno-granatowych w walce o kolejne ligowe zwycięstwo. Bilety można nabywać online za pośrednictwem platformy e-bilet.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasie hali. Bilet ulgowy 5 zł, a normalny 10 zł.