Ciężkie zadanie czeka na prowadzony przez trenera Piotra Gruszkę zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. W czwartkowy wieczór w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się w 13. kolejce Tauron 1.Ligi z miejscową Lechią. Początek spotkania o godzinie 20:30, transmisja w telewizji Polsat Sport News.

Pięć kolejnych zwycięstw, a osiem w sumie odnotowali siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w rozgrywkach na zapleczu Plusligi. Z dorobkiem 24 punktów zajmują wysoką szóstą lokatę, ze stratą ledwie dwóch oczek do drugiej BKS VIsły Proline Bydgoszcz. Prowadzony przez Bartłomieja Rebzdę zespół udowodnił już w obecnej kampanii, że na własnym parkiecie jest groźny i łatwo się nie podda.

Błękitno-granatowi po niezbyt udanym początku listopada kryzys wydają się mieć już za sobą, a dwa kolejno odniesione zwycięstwa mogą być tego dowodem. Częstochowianie najpierw pokonali na trudnym terenie w Siedlcach KPS, a tydzień później przy Jasnogórskiej 8 nie dali najmniejszych szans Chrobremu Głogów. Kolejne ligowe zwycięstwo sprawiłoby, że Norwid w znaczący sposób zniwelowałby stratę punktową do miejsca gwarantującego udział w fazie play-off.

Jakim ostatecznie wynikiem zakończy się czwartkowa konfrontacja obu zespołów? Tego dowiemy się już jutro, późnym wieczorem. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport News.