Wczoraj w hali IX LO im. C.K. Norwida przy ulicy Jasnogórskiej 8 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Klubu Krzysztofa Wachowiaka, Członka Zarządu i przedstawiciela sponsora strategicznego firmy Exact Systems Lesława Walaszczyka, Dyrektora Sportowego Radosława Panasa i nowego trenera drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa Piotra Gruszki.

Radosław Panas, Dyrektor sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa: „Dziękujemy naszemu trenerowi Piotrowi Lebiodzie, który poprowadził zespół w zeszłym sezonie i w końcówce wcześniejszego. Zrobił bardzo dobrą robotę, dobry wynik, ale przychodził do nas, do Norwida po to żeby pracować i organizować grupy młodzieżowe. Do tego powraca do macierzy, do tego, co robi najlepiej. Jest bardzo mocno zaangażowany w nabór do naszych klas sportowych.

Krzysztof Wachowiak, Prezes Klubu Exact Systems Norwid Częstochowa: „Życie zatoczyło koło, mija chyba dokładnie ćwierć wieku, gdy Piotr kończył szkołę, zdawał maturę, pamiętam to jak dziś. To było pewnie w przededniu igrzysk olimpijskich w Atlancie. Gdy Piotr odchodził, życzyłem sukcesów sportowych. A teraz po 25 latach Piotr wraca w troszkę innej roli. Wspólnie będziemy chcieli realizować nasz projekt, który ma na celu przywrócenie Częstochowie siatkówki na najwyższym poziomie. My ten kierunek próbujemy realizować od kilku lat„.

Piotr Gruszka, nowy trener zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa:Żeby iść do przodu trzeba dobrze pracować i wygrywać. To jest podstawa. Wierzę, że nasza współpraca z zarządem, grupami młodzieżowymi i osobami z pierwszego zespołu będzie na tyle dobra, że będziemy dalej się rozwijać. Widzę chęć do pracy, konsekwencję w tym. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc swoim doświadczeniem i pasją, żeby ten klub dalej się rozwijał i zawodnicy, którzy będą pod moimi skrzydłami również się rozwijali indywidualnie, bo to nam pomoże iść do przodu. Cieszę się i nie mogę doczekać się pracy.”