Atakujący Exact Systems Norwid Częstochowa Tomasz Kryński postanowił, że w sezonie 2021/22 dalej reprezentował będzie barwy naszego klubu. – Podjąłem decyzję o pozostaniu w zespole Exact Systems Norwid Częstochowa na kolejny sezon. Poza sportowymi wynikami naszej drużyny było wiele czynników, które utwierdziły mnie w tej decyzji. Bardzo dobrze czuje się w Częstochowie oraz w samym klubie – powiedział 25-letni siatkarz pochodzący z Bielska Podlaskiego.

– Biorąc pod uwagę to, iż miałem długą przerwę spowodowaną kontuzją jestem bardzo zadowolony, że mogłem osobiście przyczynić się do tak dobrego wyniku sportowego Norwida w obecnych rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Od początku sezonu cały klub ciężko pracował na aktualną pozycję naszego zespołu. Liczę, że decydująca faza rozgrywek, która przed nami przyniesie naszym sympatykom wiele radości. Wiem, że nowy sezon będzie dla nas kolejnym wyzwaniem, ale liczę, że przyniesie także wiele sportowych niespodzianek i wraz z całym sztabem oraz wreszcie z naszymi wiernymi kibicami w hali, będziemy mogli cieszyć się wieloma sukcesami naszego klubu – zakończył „Kryna”.

Tomasz Kryński od 2011 roku przez siedem kolejnych sezonów reprezentował barwy Norwida Częstochowa. Następnie przeniósł się do ZAKSY Strzelce Opolskie. Później karierę tego utalentowanego siatkarza zatrzymała kontuzja przewlekłego zapalenia rozcięgna podeszwowego i konieczna była interwencja chirurgiczna. Od sezonu 2020/21 znów z powodzeniem występuje w błękitno-granatowej koszulce Norwida! W trwających rozgrywkach Tauron 1. Ligi rozegrał 88 setów zdobywając przy tym 320 punktów (270 z ataku, 23 skuteczną zagrywką oraz 27 blokiem).