Rozgrywający Exact Systems Norwid Częstochowa, Tomasz Kowalski przedłużył swój kontrakt i dalej będzie bronił barw naszego klubu. Umowa obowiązywać będzie przez kolejne dwa sezony. – Cieszę się, że mogę związać się z Klubem i miastem dłuższym kontraktem. Chciałem dać swojej rodzinie dłuższe poczucie stabilizacji i spokoju, bo przez ostatnie lata, co roku podejmowaliśmy decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Bardzo ważnym aspektem dla mnie była dalsza chęć rozwoju klubu. To wszystko połączone z dobrym wynikiem, który notujemy w tym sezonie, utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to trafna decyzja – argumentuje zawodnik częstochowskiego Norwida.

30-letni rozgrywający jest siatkarzem zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa od połowy września 2020 roku. Wtedy to właśnie podpisał z błękitno-granatowymi kontrakt, który obowiązywać miał przez jeden sezon.

„Kowal” jest jednym z liderów częstochowskiej drużyny, dlatego nie dziwi fakt, iż obie strony już teraz usiadły do rozmów o przedłużeniu umowy.

– Tomasz jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Doświadczenie i profesjonalizm, tak w dwóch słowach można opisać tego zawodnika. W naszym zespole pełni rolę kapitana, zarówno na boisku, jaki i w szatni. Młody zespół jakim jest Norwid zaufał mu i chłonie z niego to, co najlepsze! W mojej koncepcji budowy zespołu staram się, by przynajmniej jeden z dwóch rozgrywających obdarzony był doskonałymi warunkami fizycznymi, co pozwala na skuteczną grę blokiem. Tomek Kowalski nam to gwarantuje – mówi trener Exact Systems Norwid Częstochowa, Piotr Lebioda.

Warto zaznaczyć, że Tomasz Kowalski to zawodnik, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał właśnie pod okiem trenera Piotra Lebiody. W obecnym sezonie, w „błękitno-granatowych” barwach rozegrał 19 spotkań, z czego czternastokrotnie poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Był również czterokrotnie wybierany najlepszym zawodnikiem meczu w obecnych rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

Kowalski w swojej karierze występował w takich klubach jak; Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, czy Indykpol AZS Olsztyn. Kibice z Częstochowy mogą kojarzyć Tomka z występów w innym klubie z naszego miasta, AZSu Częstochowa, gdzie regularnie występował w latach 2015-2017. Kowalski mierzy 202 cm wzrostu i waży 92 kg.

Nowa umowa obowiązywać będzie przez kolejne dwa sezony.

Tekst i foto | Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa)