Bez żadnej przegranej para Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech awansowała do półfinału Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej! Nie bez szans pozostał nasz drugi zespół juniorów Krzysztof Giemza i Mateusz Janus, który w niedzielny poranek rozegra spotkanie ćwierćfinałowe, a wygrana pozwoli zawodnikom Exact Systems Norwid Częstochowa awansować do strefy medalowej turnieju w Czechowicach-Dziedzicach.

Jeśli duet Giemza / Janus wygrają swój pojedynek 1/4 finału to w kolejnej rundzie stoczą bratobójczy pojedynek z drugą „błękitno-granatową” parą Świeboda / Pośpiech. Z kolei nasz trzeci zespół Marcel Pośpiech i Jakub Kantorowicz zakończył udział w imprezie na dziewiątym miejscu. Dla obu zawodników był to jednak jedynie sprawdzian przed Mistrzostwami Śląska kadetów, które rozgrywane będą w przyszłym tygodniu w Rybniku.

Należy podkreślić, że czwórka naszych juniorów przygotowuje się również do finałów Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce halowej, które odbędą się w Dębicy w dniach 1-5 lipca.