Na dzień przed planowanym meczem 8. kolejki Tauron 1. Ligi, decyzją Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki, mecz z drużyną BAS Białystok został odwołany. Przyczyną takiego stanu rzeczy było podejrzenie zakażenia SARS-COV-2 w drużynie gospodarzy.

Błękitno-granatowi z samego rana odbyli trening w hali IX LO im. C.K. Norwida, po którym mieli udać się w daleką podróż do stolicy województwa podlaskiego. Tuż przed wyjazdem, około godziny 11:30 nasz klub otrzymał jednak informację, iż mecz został odwołany ze względu na podejrzenie zakażenia SARS-COV-2 w drużynie BASu Białystok. Poniżej treść komunikatu klubu z Białegostoku.

Klub BAS BIAŁYSTOK informuje, że najbliższy mecz 7.11.2020 z Exact Systems Norwid Częstochowa decyzją Zarządu PLS został odwołany z powodu podejrzenia zakażenia SARS-COV-2. O sytuacji będziemy informować na bieżąco. Nie stwierdzono pozytywnych przypadków działanie na ten moment ma charakter zapobiegawczy.Klub Sportowy BAS Białystok

Kolejnym rywalem częstochowian w walce o ligowe punkty powinna być drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik. Spotkanie zaplanowano na sobotę 14.11.2020 roku w Częstochowie, jednak klub ze Świdnika również zmaga się z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 przez co nie rozegra dwóch najbliższych meczów; 8. kolejki Tauron 1. Ligi oraz 2. rundy TAURON Pucharu Polski. Na tę chwilę nie ma decyzji odnośnie spotkania z naszą drużyną w związku z czym siatkarze pod okiem trenera Piotra Lebiody będą w normalnym trybie przygotowywać się do walki o kolejne ligowe punkty.