W środę 22-ego grudnia za sprawą meczu 1/16 Tauron Pucharu Polski do Częstochowy zawitają ponownie siatkarskie gwiazdy światowego formatu. Exact Systems Norwid Częstochowa zmierzy się z piątym zespołem obecnego sezonu Plusligi – PGE Skrą Bełchatów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box oraz na stronie polsatsport.pl.

Siatkarskie ostatki 2021 roku dla wszystkich częstochowskich kibiców zapowiadają się nad wyraz atrakcyjnie. Listopadowe losowanie wyłoniło rywala błękitno-granatowych w ramach rozgrywek 1/16 finału Tauron Pucharu Polski. Okazało się, że zmierzymy się PGE Skra Bełchatów, czyli jednym z najbardziej utytułowanych siatkarskich klubów w Polsce.

Bełchatowianie na swoim koncie mają dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów oraz cztery Superpuchary. Skra to drużyna z wielką renomą w Europie i na świecie. Wystarczy wspomnieć, że PGE Skra dwukrotnie została klubowym wicemistrzem świata oraz raz zdobyła brązowy medal w tych rozgrywkach. Bełchatowski klub czterokrotnie stawał również na podium elitarnej Ligi Mistrzów – raz na drugim jego stopniu, a trzykrotnie na najniższym. Takimi osiągnięciami nie może pochwalić się żadna inna siatkarska drużyna w kraju.

Goście pomimo tego, że są zdecydowanym faworytem konfrontacji z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa starają się nie lekceważyć rywala – Mecz w tej rundzie Pucharu Polski jest tylko jeden, do tego na wyjeździe. Musimy być gotowi, bo rywale nie oddadzą nam zwycięstwa. Musimy je sobie wyszarpać, jak zawsze. Teraz będziemy mieli jeden dzień wolnego i potem musimy się przygotować do kolejnego meczu i podejść do rywala z respektem – mówił przyjmujący PGE Skry – Robert Taht.

Zaś środkowy częstochowskiego Norwida, Mateusz Zawalski przekonuje, że – środowe starcie będzie fajnym wydarzeniem dla kibiców w Częstochowie. Do naszego miasta przyjedzie topowa drużyna PlusLigi z zawodnikami światowej klasy w składzie. Serdecznie zapraszam na to spotkanie i liczę, że pokażemy się z dobrej strony – zakończył jednen z liderów częstochowskiego zespołu.

Kibice zgromadzeni w hali przy Jasnogórskiej 8 będą mieli okazję zobaczyć prawdziwą konstelację gwiazd. Na parkiecie zameldują się między innymi takie uznane siatkarskie marki jak Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Dick Kooy, czy Milad Ebadipour. To gwarancja, dobrej siatkarskiej uczty!

Cały czas na platformie e-bilet.pl można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Ilość miejsc ograniczona!

Obowiązuje limit 30 proc. obłożenia widowni bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Specjalne zasady na mecz z PGE Skrą Bełchatów:

Prosimy o przestrzeganie powyższych zasad dla dobra wszystkich osób przebywających na terenie obiektu Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa.