Rada Nadzorcza PLS S.A. po konsultacjach z przedstawicielami akcjonariuszy spółki, postanowiła zakończyć sezon 2019/2020, nie przyznając tytułu mistrzowskiego Krispol 1. Ligi oraz decydując się zachować kolejność miejsc w tabeli po rozegraniu 25. kolejek. Jednocześnie postanowiła utrzymać w mocy, decyzję o spadku dwóch najsłabszych zespołów o klasę niżej tj. SPS Chrobrego Głogów oraz SMS PZPS Spały.

Po tej decyzji, postanowiliśmy zapytać członków Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa jak odbierają powyższą decyzję władz ligi.

Krzysztof Wachowiak – Prezes Klubu Exact Systems Norwid Częstochowa
„Przyjmujemy decyzję Zarządu PLS o zakończeniu sezonu 2019/2020 ze zrozumieniem. Żałujemy, że decydujące rozstrzygnięcia nie mogły zapaść na boisku, w sportowej walce. Jednak w sytuacji, w której znalazł się nasz kraj decyzja Władz PLS jest jedyną słuszną.”

Radosław Panas – Dyrektor Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa
„Myślę, że decyzja ta jest racjonalna i w miarę sprawiedliwa. Oczywiście kilka zespołów może czuć niedosyt, ale dogrywanie sezonu w obecnej sytuacji mija się z sensem. Nysa zdecydowanie wygrała fazę zasadniczą i może aplikować do gry w PlusLidze. Pamiętamy rzecz jasna poprzedni sezon, gdzie najlepszy zespół po rundzie zasadniczej nie wygrał ligi, ale tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ważne, że zapadła decyzja, bo większość związków już jakiś czas temu zakończyła sezon i trwanie w zawieszeniu było niepotrzebne.”

Piotr Lebioda – Trener Exact Systems Norwid Częstochowa
„Zapadły trudne decyzje dotyczące rozgrywek siatkarskich. Pozostaje nam pełne zrozumienie sytuacji i akceptacja podjętych decyzji. Osobiście uważam, że w trakcie walki z koronawirusem jest to słuszne rozwiązanie, konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa całego środowiska siatkarskiego. Pozostaje nam czekać na moment, w którym będziemy mogli wyjść na parkiety w nowym sezonie 2020/2021. Do tego czasu będziemy myśleć nad kompletowaniem składu zespołu. Jeszcze cięższe zadanie czeka Prezesów klubów w rozmowach ze sponsorami. Miejmy nadzieję, że wszystko się uda poukładać po naszej myśli. Z życzeniami zdrowia.”

Adrian Kraś – kapitan Exact Systems Norwid Częstochowa
Wydaje się , że to na chwilę obecną jedyna słuszna decyzja. Włodarze postanowili, że w tym sezonie ligę wygra zdrowie. W przypadku naszej drużyny dokończenie sezonu i tak niewiele by zmieniło. Jest to niewątpliwie bezprecedensowa sytuacja i zapewne nie każdy z niej będzie zadowolony. Sądzę, że złoty środek w tym przypadku nie istnieje.

Leszek Hudziak – statystyk i II trener Exact Systems Norwid Częstochowa
„Decyzja o zakończeniu sezonu wisiała w powietrzu. Można się było tego spodziewać. Niestety, ale w czasie jakim się obecnie znajdujemy była to jedyna rozsądna decyzja. Nie chciałbym być w skórze zarządu PLS, ponieważ każda decyzja jaką by nie podjęli, wiązała się z rozczarowaniem jakiejś drużyny, lecz zdrowie zawodników i kibiców w obecnej sytuacji jest najważniejsze. W pełni popieram decyzję władz.”

Informacja Biura Prasowego Exact Systems Norwid Częstochowa (Marek Osuchowski)